Czym charakteryzuje się solidne biuro tłumaczeń?

Wiele firm, które decydują się na biznes międzynarodowy ma do czynienia z różnego rodzaju dokumentami w wielu różnych językach. Najczęściej dokumenty te są pisane językiem bardzo skomplikowanym, który dla przeciętnego odbiorcy jest niezrozumiały. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak zlecenie tłumaczenia dokumentów do profesjonalnego biura tłumaczeń.

Czym charakteryzuje się solidne biuro tłumaczeń?

Obecnie jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze biura tłumaczeń jest doświadczenie. Kiedy mamy do czynienia z biurem, które działa już od kilkunastu lat i w ciągu tego czasu przetłumaczyło już tysiące tekstów w różnych językach, to mamy do czynienia z profesjonalistami. Zazwyczaj zlecenie w takiej firmie będzie droższy wyborem, ale za to będziemy mieli pewność, że przetłumaczone teksty będą profesjonalne. Możemy zdecydować się na tańszy wybór, ale w takim przypadku możemy nie dostać tak dobrze przetłumaczonych tekstów, jak od specjalistów, którzy mają wysokie doświadczenie w tłumaczeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro tłumaczeń?

Na początek warto sprawdzić, czy biuro, na które się decydujemy oferuje usługi w języku, w którym chcemy przetłumaczyć nasze teksty. Następnie warto zwrócić uwagę na to czy biuro posiada odpowiednich specjalistów, którzy zajmują się tłumaczeniem tekstów specjalistycznych, które chcemy zlecić do tłumaczenia. Dopiero po tych dwóch krokach możemy przesłać tekst do wyceny i czekać na odpowiedź. Zazwyczaj w większości biur tłumaczeń wycena jest bezpłatna.

W dzisiejszych czasach nie musimy kierować się wyborem biura poprzez jego lokalizację, gdyż dzięki internetowi możemy skorzystać z biura tłumaczeń nawet z drugiego końca kraju. Ważne, aby wybrać biuro, które spełni nasze oczekiwania oraz jeżeli mamy co miesiąc kilka tekstów do tłumaczenia to warto nawiązać stałą współpracę i zapytać o lepsze warunki, gdyż zazwyczaj dla stałych klientów możemy liczyć na różnego rodzaju zniżki czy też rabaty. Dlatego, gdy biuro tłumaczeń wykona dla nas dobrą robotę, to warto od razu zapytać o lepsze warunku dla stałego klienta.

Firmy tłumaczeniowe

 • Firma TRANSLAVOX
  ul. Parkowa 1/1, 71-600 Szczecin
  NIP: 851 301 05 22
  E-mail: [email protected]
 • Monika Zielińska. Tłumacz przysięgły i specjalistyczny języka niemieckiego
  Adres: os. Oświecenia 33/47, 31-636 Kraków
  Telefon: 12 421 86 65
 • ADLER Biuro Tłumaczeń
  Adres: ul. Monte Cassino 9, 70-001 Szczecin
  Telefon: 91 484 76 30