Dom inteligentny – szkolenia

Nowoczesne technologie otaczają nas każdego dnia, zaś postęp technologiczny zaczyna podsuwać nam rozwiązania, które jeszcze trzy dekady temu były bliższe fantastyce naukowej, niż rzeczywistości.

To właśnie dlatego smartdom, czyli dom inteligentny jest dziś tak popularny. W jaki sposób działa dom inteligentny i czy jego obsługa jest bardzo skomplikowana?

Dom inteligentny, czyli dom nastawiony na komfort

Głównym założeniem i ideą domów inteligentnych jest zapewnienie domownikom maksymalnego poziomu komfortu. Warto dodać, że sam zamysł domu inteligentnego wywodzi się wprost z fantastyki naukowej lat 50 i 60 XX wieku. Postęp technologiczny pozwala nam dziś na to, aby nasze życie było znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe w domu, który w pełni odpowiada naszym potrzebom. Inteligentny dom, to przede wszystkim współpraca wielu różnych inteligentnych urządzeń, którymi można sterować z poziomu jednego systemu. Światło włączające się zaraz po wejściu do przedpokoju, zdalnie sterowane żaluzje zewnętrze, monitoring wraz z videodomofonem – to tylko niektóre przykłady zastosowania zaawansowanych urządzeń, które dzięki łączności bluetooth i WIFI są w stanie współpracować i słuchać poleceń wydawanych przez system zarządzana domem.

Dlaczego dom inteligentny jest dziś tak bardzo popularny?

Największą zaletą domu inteligentnego jest jego maksymalna wygoda i komfort. Co więcej, dom inteligentny to także duża oszczędność, ponieważ wszystkie procesy sterowane przez system są energooszczędne – światło włącza się w przedpokoju tylko wtedy, gdy czujnik ruchu wykryje aktywność, co generuje oszczędności. Warto dodać, że dom inteligentny wyróżnia się także ekologicznym podejściem do gospodarowania energią elektryczną.

Dom inteligentny – szkolenia, które rozjaśnią wszelkie wątpliwości

Nie da się ukryć, że każda nowa technologia z początku wydaje się nam obca, dlatego tak istotne są szkolenia z zakresu obsługi domów inteligentnych. Podczas takich szkoleń można dowiedzieć się wielu ciekawy i interesujących rzeczy, a także zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które zdecydowanie pokazują, w którą stronę będzie szła idea domów inteligentnych. Intelidom group organizuje szkolenia z montażu systemów typu Fabrio na terenie całej Polski, dlatego warto zapisać się na takie szkolenie.