Jak został wykonany relikwiarz Jana Pawła II?

Relikwiarz wykonany z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II, która to odbyła się 1 maja 2011 roku.

Relikwiarz powstał w pracowni SACRUM. Odlany jest w mosiądzu. Jego waga to 1,6 kg. Pokryty jest „czystym” srebrem i „czystym” złotem. Ma przypominać dzieło uznania świętym Jana Pawła II Ojca Świętego. Specjalne zamówienia przewidują zamówieni pamiątki w całości ze srebra. Wtedy jej waga wzrośnie do niecałych 2 kg. Wykuto go na wysokość 37 cm.

Relikwiarz Jana Pawła II

Wyjątkowy relikwiarz stworzony jest z wyjątkojwej okazji. Unaocznia życie Jana Pawła II i jego starania. Wyjątkowa osoba jaką był jedyny polski kardynał wyniesiony na ołtarzu Stolicy Apostolskiej sprawujący wielkie zadanie. Ku czci i zadowoleniu Polaków był jednym z większych przywódców w Europie. Jego misja i można, by rzec „panowanie” na Stolicy Apostolskiej to okres, w którym miało miejsce wiele „cudownych” przemian w Europie i Azji w 20 i 21 wieku. W trakcie pontyfikatu odwiedził 129 krajów całego świata ponad to. Wpłynął na wielką poprawę relacji w samym kościele, a także pomiędzy nim a światem: judaistycznym, islamskim, prawosławnym oraz anglikańskim.

Relikwiarz wykonana przez pracownię Sacrum to dzieło uczczenia jego świątobliwości w arcyważny i ceremonialny sposób. Wiele wydarzeń znajduję swój oddźwięk na drodze biskupa Rzymu „wtedy jak i teraz” za sprawą świętej rzeźby. Ceremoniał tworzenia aury niesamowitości wokół jej zdecydowanie wpływa na całokształt wizerunkowy relikwiarza firmy Sacrum. Zawarta w nim prawda o Janie Pawle II obejmuję serce i rozum wiernego będącego pod wpływem relikwiarza przejmując do cna duszę. Łamiący schematy wygląd to masywna podstawa rzeźby oblana czystym złotem, mająca wymiar podstawy misji Jana Pawła II. Nadaję ona wizerunkowi cech stabilności i jednolitu. Jego zwieńczeniem jest krzyż spowity smugami srebra trzymany jak gdyby w dłoniach Ojca Świętego. Symbolizuję on Śmierć Chrystusa i Mękę Pańską podczas ceremoniału krzyżowania Syna Bożego. Jest napomnieniem do bycia świątobliwym i wiernym jego nauką tak jak sam Jan Paweł II. Podobne do Papieskich dłonie to symbol na miarę uczłowieczenia drogi Chrystusa do bycia po śmierci z Ojcem. Wizerunek Jana Pawła II, a w szczególności dłonie oparte o krzyż i przepasane symbolem Watykańskim to nawoływanie Świętego Papieża do bycia jak on i życia w oparciu o prawdy kościoła.

Relikwiarz dostępny jest dla wszystkich wierzących. Głosi on chwałę życia po śmierci i na długo zapada w pamięć każdego, kto ma z nim do czynienia. Niech łaska będzie w ten sposób z każdym!