Które drewno najlepiej nadaje się na boazerię do sauny?

Wybór boazerii do sauny to sprawa kluczowa, ponieważ od tego w dużej mierze będzie zależał komfort wypoczynku wszystkich domowników. Przede wszystkim drewno powinno być solidne oraz trwałe, musi być ono też bardzo efektowne, aby całość sauny wyglądała perfekcyjnie. Wtedy też domownikom będzie się przyjemniej w niej przebywało, co doprowadzi do pełnego relaksu nawet w bardziej stresujące dni.

Osika

Ciekawym wyborem może być osika, w którą inwestuje coraz większe grono osób, które chcą wybudować saunę we własnym domu. Za metr kwadratowy osiki zapłaci się około 100 złotych, lecz jest to bardzo trwały rodzaj drewna o jasnym kolorze. Dzięki temu w saunie będzie jasno, przejrzyście oraz estetycznie. Do tego osika ma bardzo zróżnicowane zastosowanie, ponieważ bez przeszkód można jej użyć zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Cedr kanadyjski

Zainteresowanie na rynku wzbudza też cedr kanadyjski. Jest to alternatywa dla drzewa osikowego, w tym przypadku cena za metr kwadratowy waha się w granicach 70 złotych, dlatego jest to dużo tańsza opcja na polskim rynku, ale nie oznacza to od razu tego, że jest ona gorsza. Cedr charakteryzuje się przede wszystkim pięknym zapachem, ale też doskonałą termoizolacją. To drewno jest odporne na wysokie temperatury oraz na wilgotność, a więc jego żywotność jest naprawdę zadowalająca nawet dla najbardziej wybrednych osób. Cedr spisuje się idealnie w każdej saunie, dzięki temu domownicy mają również pewność tego, że sauna będzie zabezpieczona przed powstawaniem pleśni oraz grzyba. Przebywanie w niej będzie dla osób w każdym wieku czystą przyjemnością i radością, a przy okazji cedr kanadyjski jest bardzo łatwy w montażu, z czym fachowcy nie będą mieli kłopotów.

Jodła kanadyjska

Polecanym materiałem jest też jodła kanadyjska, która zyskuje coraz większe uznanie w całej Europie. Jodła kanadyjska jest zdecydowanie najtańsza ze wszystkich opisywanych materiałów drzewnych, ponieważ za metr kwadratowy takiej jodły zapłaci się jedynie 40 złotych, oczywiście zależy to od tego, gdzie klient się w takie drzewo zaopatrzy. Jodła ma to do siebie, że szybko się nie nagrzewa, a więc jest to drewno odporne na bardzo duże temperatury, niestraszna jest mu też nadmierna wilgoć, więc w tym przypadku również należy się spodziewać tego, że w saunie nie powstanie pleśń oraz grzyb. Drewno tego typu jest jednym z najbardziej trwałych, które są dostępne na polskim rynku, dlatego zyskuje coraz większe uznanie wśród osób, które zwracają uwagę na szczegóły.

Sklepy w których zapatrzysz się w boazerie do sauny:

 • SAUNAHOME
  Adres: Jasienica 417, 32-400 Myślenice
  Telefon: +48 536088330
  E-mail: [email protected]
  Czynna codziennie: 9.00 – 16.00, w soboty: 10.00 – 14.00
  Zobacz pełną ofertę listwy do sauny
 • “KUBIK” Beata Kozłowska
  Adres: ul.Starowiejska 175 , 42-290 Blachownia
  Telefon: +48 34 327 07 07
  E-mail: [email protected]
 • Saunatech.pl
  Adres: ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
  Telefon: +48 512 076 035
  E-mail:[email protected]