Ocena wody mineralnej Żywiec Zdrój przez dietetyka

Woda, z której składa się ok. 70% ludzkiego organizmu, powinna być niezwykle ważnym składnikiem codziennej diety człowieka. Na zdrowiu nie powinno się oszczędzać, więc dobór odpowiedniej wody mineralnej powinien być jednym z priorytetów człowieka chcącego zadbać o własne zdrowie. Na rynku dostępnych jest ogromna ilość dostępnych producentów wody, dlatego skupię się na opisie jednym z najlepszych dostarczycieli – wodzie Żywiec Zdrój.

Skąd pochodzi woda Żywiec-Zdrój?

Warto na początek sprostować mit pojawiały się w głowach konsumentów w całej Polsce. Woda Żywiec-Zdrój nie jest czerpana ze źródła w Żywcu. Prawda jednak nie odbiega daleko od powszechnego przekonania. Źródło popularnej wody mineralnej znajduje się w Mirosławcu, w województwie zachodnio-pomorskim. Mimo mylnego przekonania, woda Żywiec-Zdrój w żadnym stopniu nie odbiega od zapewnieniu firmy o jej jakości, której nie podważają czołowi dietetycy zajmujący się doborem wody mineralnej do codziennej diety.

Skład wody Żywiec-Zdrój, a wpływ na codzienne funkcjonowanie

Butelka wody mineralnej Żywiec ZdrójWoda butelkowana Żywca-Zdrój jest wodą mineralną, jest więc wodą idealnie nadającą się do codziennego spożywania, bez względu na wiek i stan zdrowotny osoby ją spożywającą. Niska mineralizacja i niska zawartość sodu nadaje wodzie delikatny posmak, uzdatniając wodę do spożywania przez niemowlęta i dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią, które powinny zwracać szczególną uwagę na skład spożywanej wody mineralnej. Woda mineralna Żywiec-Zdrój zawiera 230mg/dm^3 składników mineralnych, w tym ok. 50mg kationów wapniowych i 6mg magenezowych, pozytywnie wpływających na poprawne działanie organizmu oraz często występujących w niedoborach w standardowych dietach spożywczych. Wiele osób, które przychodzą do mnie z powodu fatalnego samopoczucia czy niskiej efektywności w codziennych czynnościach, czuje się tak właśnie z powodu niedoboru składników mineralnych w organizmie. Uzupełnienie ich z pomocą wody często rozwiązuje, z pozoru trudny do przezwyciężenia, problem.

Dla kogo przeznaczona jest woda Żywiec-Zdrój?

Mimo posiadania bogatej zawartości minerałów, woda Żywiec-Zdrój nie będzie odpowiednia dla każdego. Sportowcy potrzebujący jeszcze większej ilość minerałów powinni zainteresować się wodami wysoko zmineralizowanymi. Jednak dla zwykłego człowieka, nie uprawiającego sportu wyczynowo, woda wysoko zmineralizowana może skutkować w nadpodaż składników mineralnych. Takie stan rzeczy również nie jest pożądany. Woda Żywiec-Zdrój zawiera perfekcyjny współczynnik mineralizacji dla osób, które nie potrzebują zwiększonej ilości minerałów. Jest świetnym dopełnieniem zrównoważonej diety i spożywana w odpowiednich ilościach pozwoli na poprawę koncentracji i generalnego funkcjonowania organizmu.