Skup złomu Szczecin

Wiele prac remontowych i budowlanych jest bardzo często związana z generowaniem odpadów, z których część stanowi złom stalowy i złom metali kolorowych. Nie każdy odpad stalowy może być ponownie wykorzystany w innych pracach, dlatego też warto poznać ofertę skupu złomu, który może nam pomóc w odzyskaniu części pieniędzy za stal, której nie możemy już zwrócić do sklepu czy komuś sprzedać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu skupów, cenie i rodzajach złomu, sprawdź koniecznie ten wpis.

Rodzaje skupów złomu

W zależności od wielkości miasta, możemy spotkać skupy złomu o różnej specjalizacji. W przypadku miast wojewódzkich takich jak Szczecin do dyspozycji mamy praktycznie wszystkie rodzaje skupów złomu. W centrum miasta możemy spotkać punkty, które specjalizują się w skupie złomu kolorowego, natomiast na obrzeżach Szczecina ulokowane są firmy, które bardzo często dysponują dużym placem magazynowym i przeładunkowym, bocznicą kolejową, nabrzeżem przeładunkowym oraz punktem kasacji pojazdów. Różnice w funkcjonowaniu skupów złomu wynikają głównie z ich lokalizacji. Centrum Szczecina jest miejscem zdecydowanie bardziej zatłoczonym, dlatego też firmy tam działające dysponują mniejszym placem składowym, co przekłada się na ograniczoną ofertę złomu, jaki są w stanie kupić od klienta. Takie punkty bardzo często są też pośrednikami między klientem indywidualnym i dużym skupem złomu.

Jeśli sprawdzimy strukturę działania skupów złomu na obrzeżach miasta, zauważymy, że firmy te są bardzo mocno rozbudowane pod kątem logistycznym oraz możliwością składowania dużych ilości złomu. Sprawdzając jeden z większych skupów złomu w Szczecinie, możemy zauważyć, że dysponuje on ogromnym placem przeładunkowym, wagą ciężarową, dużym zapleczem pojazdów transportowych z kontenerami oraz doświadczoną załogą, która na miejscu przygotowuje złom do dalszego transportu.

Skup złomu Szczecin

W Szczecinie funkcjonuje wiele skupów złomu, w tym firma „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki”, zlokalizowana przy głównej trasie łączącej dwie połowy miasta. Dużym atutem firmy jest ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni składowej i przeładunkowej, ponad 160 kontenerów do transportu złomu, sześć pojazdów transportowych (hakowców), w tym dwa pojazdy transportowe typu HDS, dwie wywrotki typu wanna o ładowności do dwudziestu pięciu ton oraz siedem dźwigów samojezdnych do przeładunku złomu. Ponadto firma ma również dostęp do bocznicy kolejowe i nabrzeże przeładunkowe, które pomagają w transporcie większych ilości złomu.

Skup złomu Grzegorz Kubacki oferuje również demontaż konstrukcji stalowych oraz cięcie złomu przez wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami. Pozwala to oferować usługi skupu i transportu złomu nie tylko w Szczecinie, ale na terenie całego województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Szybki transport i możliwość obsługi największych zamówień wyróżnia firmę „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki” wśród innych firm z tej branży, które mieszczą się na terenie Szczecina.

Cena złomu w Szczecinie

Dla osób zainteresowanych sprzedażą złomu, jego cena jest bardzo ważnym elementem. Dlatego też wiele skupów złomu w Szczecinie bardzo często aktualizuje cennik złomu, dzięki czemu możemy wybrać najlepszy dla nas punkt, w którym oddamy zalegający złom stalowy, lub metali kolorowych. W pierwszym kwartale średnia cena złomu wykazywała trend wzrostowy, natomiast w maju można było odnotować spadek średniej ceny za tonę złomu. Sprawdzając ceny złomu w latach 2018-2022 możemy zauważyć, że średnia cena tony złomu ulega zwiększeniu o kilkanaście procent względem poprzedniego roku. Oznacza to, że surowiec wtórny staje się coraz bardziej atrakcyjnym źródłem zarobku nie tylko dla pośredników w samym handlu, ale również osób, którym zalega on na posesji.

Jeśli chcesz dokładniej poznać ofertę skupu złomu w Szczecinie oraz zakres dodatkowych usług, sprawdź koniecznie stronę internetową zlomkubacki.pl, gdzie znajdują się dokładne informacje dotyczące prowadzonej działalności. Firma „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki” jako jedna z nielicznych oferuje analizę składu chemicznego z wykorzystaniem spektrometru oraz przeładunki portowe i bocznicę kolejową na terenie Szczecina.