Stojaki łazienkowe – na ręczniki i nie tylko

Wyposażenie łazienki powinno być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. To z reguły jedno z najmniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Dlatego też zagospodarowanie przestrzeni w nim powinno być odpowiednio przemyślane. W łazience spędzamy dużo czasu na zabiegach pielęgnacyjnych oraz codziennej higienie. Warto więc zadbać, aby wszystkie niezbędne akcesoria były zawsze pod ręką.Stojaki łazienkowe – na ręczniki i nie tylko

Stojaki łazienkowe – nie tylko na ręczniki

Stojaki łazienkowe w zależności od modelu mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, które zwiększają ich funkcjonalność. Wśród nich wyróżnić można półki, które mogą zostać wykorzystywane do przechowywania czystych ręczników lub też kosmetyków.

Wieszak na ręczniki stojący ma ogromną zaletę, którą jest możliwość dowolnego ustawienia. Jego mobilność sprawia, że w każdym momencie można go przestawić w zupełnie inne miejsce. Tego typu akcesorium na ogół wyposażone jest w stabilną postawę, która zapobiega przypadkowemu wywróceniu. W zależności od preferencji i miejsca, którym dysponujemy, możemy zdecydować się na stojaki łazienkowe z kwadratową, okrągłą lub półokrągłą podstawą.

Wieszak na ręczniki stojący, jeżeli jest odpowiednio wysokim modelem, może być wykorzystany także do przechowywania szlafroków. To wygodne rozwiązanie, aby bezpośrednio po kąpieli móc się otulić ciepłym i miękkim materiałem.

Stojaki łazienkowe mogą być również wyposażone w kosze na pranie. To świetny sposób na oszczędność miejsca w łazience. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich wnętrzach.Stojaki łazienkowe – na ręczniki i nie tylko

Wieszak na ręczniki stojący – drewniany czy ze stali nierdzewnej?

Stojaki łazienkowe najczęściej wykonane są z drewna odpowiednio zabezpieczonego przed działaniem wilgoci lub też stali nierdzewnej. Dobór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od naszych preferencji oraz wystroju wnętrza. Warto sprawić, aby wszystkie elementy wyposażenia łazienkowego współgrały ze sobą. Wówczas aranżacja łazienki będzie spójna, a my chętnie będziemy spędzali w niej czas na codziennej higienie i pielęgnacji.