Tapeta ścienna 3d

Nietuzinkowe dekoracje potrafią ożywić każde wnętrze. Odpowiednio dobrane są w stanie zdziałać cuda! Na rynku dostępnych jest wiele możliwości dekoracyjnych, a zdecydowanie najpopularniejszymi są takie jak płytki, kafelki, malowanie wzorków farbą, a nawet cegła. Jednakże do łask zaczyna wracać także tapeta ścienna. Tapety ścienne zaczynają być dostępne w najróżniejszych kombinacjach, wzorach i kolorach, a coraz bardziej na popularności zyskują tapety ścienne 3D.

Tapeta ścienna 3D jest fantastycznym rozwiązaniem, które pozwoli nam pogłębić każde wnętrze. Jej przestrzenność jest świetnym patentem na optyczne powiększenie małego pomieszczenia. Co więcej, pozwala nam ona na ożywienie pokoju nadając mu nietuzinkowości i własnego charakteru. Tapety 3D mogą przedstawiać abstrakcyjne wzory, dzięki czemu sprawdzą się doskonale zarówno w nowoczesnych wnętrzach, a także w tradycyjnych pomieszczeniach.

Tapety ścienne 3D mogą także przybrać formę fototapety. Niekoniecznie musimy w tym przypadku korzystać z gotowych wzorów. Na rynku jest wiele firm, które przygotują wybrane przez nas zdjęcie czy wzór i naniosą na materiał, z którego wykonana jest tapeta. Możemy dzięki temu nie tylko powiększyć pomieszczenie, ale także uwiecznić chwile, które są dla nas ważne.

W sklepach remonotowo – budowlanych znajdziemy wiele wzorów i kolorów tapet do wyboru. Z przestrzennych tapet największą popularnością cieszy się design lasu, a także cegły. Wbrew pozorom ich także jest mnóstwo do wyboru. Możemy zaopatrzyć się w tradycyjny las z drzewami ustawionymi pionowo, dziką tropikalną dżunglę czy chociażby pojedyncze liście z małymi kropelkami rosy. Co prawda drzewa na środku domu prawdopodobnie nikt z nas sobie nie zasadzi, jednakże dla prawdziwej cegły położonej na ścianie, tapety 3D stanowią świetną alternatywę. Przede wszystkim tapety są tańsze, ale także nie obciążają ścian jak w przypadku normalnej cegły.

Świetnie sprawdzają się także tapety ścienne z poszczególnymi miastami. Duża część z nas chciałaby mieć kawałek zapierającego dech w piersiach Nowego Jorku, romantycznego Paryża czy chociażby rodzimej Warszawy na ścianie. Nie jest to takie trudne, bowiem na rynku są gotowe wzory z miastami, które przedstawiają jego fragment za dnia lub nocą.

Fantastyczną opcją jest także kawałek własnego gwiazdozbioru, który w formie fototapety możemy sobie zamontować na suficie. Nasz pokój wyda się wyższy za dnia, a w nocy będzie cechował go wyjątkowy klimat. Dzięki temu będziemy mieli własne niebo bez wychodzenia z domu.

Wybierając tapetę musimy pamiętać o tym, gdzie chcielibyśmy ją umieścić. Nie silmy się na przesadę, ponieważ czasami mniej znaczy więcej, a w przypadku tapet ściennych 3D nie jest o taki zabieg ciężko.