2 najlepsze opcje noclegu w Beskidzie Niskim

Beskid Niski, znajdujący się między Beskidem Sądeckim a Bieszczadami, może nie zachęcać poprzez określenie znajdujące się w jego nazwie, jednak obszar ten, pomimo braku wysokich pasm, nadrabia pięknymi krajobrazami i tym, co natura tu stworzyła. Najwyższy szczyt to Lackowa, która wynosi 997 m.n.p.m.W większości Beskid Niski pokryty jest lasami, które służą wielogodzinnym wędrówkom pieszym, jak i przejazdom rowerowy. To prawdziwy raj dla turystów, którzy poszukują spokoju i ciszy, dobiegającej z przyrody.

W tej części Karpat znajdują się zarówno doliny, pagórki, wyższe pasma, jak i malownicze polany, obiekty zabytkowe, kościoły i wiele innych atrakcji. Oprócz możliwości turystycznych, bardzo ważny jest wybór obiektu noclegowego, który spełnia nasze wymagania i pozwoli czerpać z wyjazdu wszystko, co najlepsze. W Beskidzie Niskim dwie najlepsze opcje noclegu to ośrodek wypoczynkowy „Wczasy pod Gruszą” oraz Sokolskie Chaty.

Ośrodek wypoczynkowy „Wczasy pod Gruszą”

Ośrodek to wspaniałe miejsce dla turystów, zachwycający swoja architekturą. Domki zbudowane są z drewna, dzięki czemu zachowują swój surowy, górski klimat i niepowtarzalną atmosferę. Niepodważalnym atrybutem tego miejsca jest stosunkowo niska cena w porównaniu do innych obiektów turystycznych, ponieważ koszt noclegu wynosi zaledwie 40 złotych dla osoby dorosłej i dzieci do lat 12 – 30 złotych. Obiekt wyposażony jest w dodatkowe atrakcje, które umilą gościom pobyt w tym miejscu. Do dyspozycji gości pozostają; altanka, miejsce na grilla, hamaki i huśtawki, sauna z jacuzzi oraz atrakcje dla dzieci. Wynajem domków jest całoroczny, co oznacza że czas można tu spędzać również zimą. Domki wyposażone są we wszystkie niezbędne elementy i pomieszczenia. Pełną ofertę możesz zobaczyć na stronie www.

Sokolskie Chaty

Domki ośrodka położone są zbudowane na obrzeżach miasta Gorlice, na rozległym terenie porośniętym drzewami, w pobliżu parku krajobrazowego oraz strumyka. To idealne warunki do odpoczynku letniego, jak i zimowego, dla rodzin z dziećmi. Unikalne warunki naturalne sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu. Dla dzieci przygotowano plac zabaw w okolicy domków. Dla dorosłych gości przygotowano miejsce na grill oraz specjalną spiżarnię, zawierającą smaczne, domowe przetwory według tradycyjnych przepisów. Dodatkową atrakcją są organizowane przez ośrodek wycieczki turystyczne, wieczorne spotkania przy ognisku czy biesiady z lokalnymi mieszkańcami łemkowszczyzny. Domki przygotowane są również na przyjazd gości niepełnosprawnych i z pewnością zachwyca wszystkich osobliwym, ciepłym klimatem.