6 korzyści, jakich możesz spodziewać się instalując stację do zmiękczania wody

Nowoczesne zmiękczacze wody to inteligentne, bezobsługowe urządzenia przeznaczone do automatycznego przygotowania miękkiej wody. Jeśli woda wodociągowa, bądź ta ze studni, z której korzystasz jest twarda, a zatem obfituje w związki wapnia i magnezu, zapewne doświadczasz na co dzień niemiłych tego skutków. Sucha, szorstka skóra, kamienny osad na dnie czajnika to tylko niewielka część z nich, prawda? Najgorszym scenariuszem może tutaj okazać się awaria instalacji centralnego ogrzewania, czy zepsuta zmywarka. Aby poprawić jakość wody, a tym samym swój codzienny komfort z pewnością warto rozważyć montaż właśnie stacji do zmiękczania wody. Dlaczego warto?

1. Lepsza jakość i smak wody

Zaczniemy od argumentu, który przemawia do wszystkich chyba najszybciej i najwyraźniej. Woda ma przecież swój smak. Chcemy, aby był, jak najlepszy, i stacja zmiękczania wody może nam w tym właśnie pomóc. Miękka woda wyróżnia się delikatniejszym smakiem, a przygotowywane z niej kawa, czy herbata zyskują na aromacie i oferują pełnię smaku. Podobnie będzie z potrawami. Korzystając podczas gotowania z miękkiej, dobrej jakości wody szybko odczujesz różnicę w smaku.

W tym miejscu warto pamiętać, aby wybrana stacja zmiękczania wody posiadała Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny (PZH) nr HB-BK-60210-0482/21. Certyfikat ten potwierdza, że jest to urządzenie przeznaczone do kontaktu z wodą do spożycia.

2. Miękka woda jest lepsza dla sprzętu AGD

Kamień na dnie czajnika, w zmywarce, bębnie i przewodach pralki – dobrze wiemy, z czym to się wiąże. Jeśli regularnie nie będziemy czyścic i odkamieniać sprzętu AGD, ten szybko odmówi nam posłuszeństwa. Twarda woda jest wręcz zabójcza dla urządzeń, z jakich korzystamy w kuchni, łazience lub pralni.

3. Lepszej jakości woda to dobre rozwiązanie dla kotła i instalacji C.O.

Podobnie, jak w przypadku sprzętu AGD, tak i dla instalacji C.O. twarda woda może okazać się przyczyną awarii. W tym przypadku jej koszt może okazać się naprawdę spory, dlatego z pewnością lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w stację zmiękczania wody, która zapobiegnie zarówno awariom kotła oraz instalacji, jak i niepotrzebnym wydatkom.

4. Miękka woda to praktycznie zero zacieków i osadów z kamienia

Biały osad na baterii i kabinie prysznicowej bywa trudny do usunięcia. Zmiękczając wodę można zaoszczędzić sobie sporo czasu i energii, jakie trzeba poświęcić na czyszczenie kamiennych zacieków. Niepotrzebne będą również wydatki na specjalistyczne preparaty do usuwania kamienia.

5. Miękka woda jest bardziej eko. Pozwala zużywać mniej detergentów

Stacje zmiękczające do wody pitnej i użytkowej, wyposażone w wysokiej jakości złoże jonowymienne, to rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego. Miękka woda pozwala bowiem zużywać mniej detergentów i kosmetyków. Twarda sprawia, że częściej sięgamy po większe ilości płynu do mycia naczyń, proszku do prania, mydła, szamponu, czy żelu pod prysznic.

 

6. Jeśli dbasz o zdrowie i urodę, stacja zmiękczająca wodę pomoże Ci w tym

Gładka skóra i włosy, brak nieprzyjemnego uczucia suchej, ściągniętej skóry po kąpieli – takiego komfortu dostarcza woda miękka. Twarda często podrażnia skórę i sprawia, że włosy nie wyglądają zdrowo, mimo prawidłowej pielęgnacji.

Więcej informacji na https://ekoal.pl/pl/c/Stacje-zmiekczajace/116