Płoty budowane z prefabrykowanych modułów mają wiele zalet. Niska cena zakupu, łatwy montaż oraz wysoka wytrzymałość to tylko niektóre z nich. Tłumaczymy, jak zamówić ogrodzenia modułowe oraz do jakich zastosowań nadają się najlepiej.
Ogrodzenia modułowe na każdą posesję
Konstrukcje ogrodzeniowe wykonane z gotowych modułów spotykamy na działkach różnego typu. Otaczają posesje prywatne, osiedla bloków, obiekty firmowe i komercyjne, a także budynki publiczne. Stoją przy szkołach, halach sportowych, fabrykach a także w parkach. Inwestorzy chętnie decydują się na takie rozwiązania ze względu na wygodę. Ogrodzenia modułowe są gotowe do natychmiastowego montażu. Na taki zestaw składają się przęsła ogrodzeniowe, słupki i wsporniki, a także różne drobne akcesoria. Możemy też łatwo dobrać do nich dopasowane bramy, furtki, a także prefabrykowane podmurówki. Zamówienie na materiał złożymy w sklepach i hurtowniach budowlanych, u wyspecjalizowanych dostawców lub bezpośrednio u producentów. W tym ostatnim przypadku możemy liczyć na obniżenie ceny w przypadku dużych zamówień.
Rodzaje ogrodzeń panelowych
Najpopularniejszym typem płotów panelowych z gotowych modułów są ogrodzenia z ażurowych, stalowych paneli. Takie konstrukcje są lekkie, wytrzymałe i minimalistyczne. Do tego wyróżniają się świetnymi walorami użytkowymi – są proste w konserwacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać bardziej wyszukane modele, np. z pełnych paneli z tworzywa sztucznego. Duży wybór wymiarów, kolorystyki oraz kształtów sprawia, że bez problemu dopasujemy je do różnych działek i typów zabudowy. Montaż takich konstrukcji możemy wykonać samodzielnie – to dobry sposób na oszczędności. Pamiętajmy jednak, że oprócz nie stwarzającego problemu montażu przęseł, wcześniej powinniśmy jeszcze odpowiednio wyrównać podłoże, na którym ma stanąć płot, a także właściwie osadzić słupki ogrodzeniowe (w gruncie lub na fundamencie). To dlatego najlepiej będzie, jeśli ogrodzenia modułowe zainstalują na naszej działce specjaliści.