Co wyróżnia mieszkania z rynku pierwotnego i dlaczego warto na nie postawić?

O własnym mieszkaniu można powiedzieć przede wszystkim to, że jest wyczekiwane i wymarzone. Wiele osób, które ma już swoje własne mieszkanie, musiało zaciągnąć niemały kredyt lub pracować na nie kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat. Przy wyborze odpowiedniego mieszkania na sprzedaż w takich miastach, jak np. Mława, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, a mianowicie lokalizację, metraż, czy też dodatkowe udogodnienia. Warto zastanowić się również nad typem samego mieszkania, dostępne są bowiem te z rynku pierwotnego, jak i te z rynku wtórnego.

Czym wyróżnia się mieszkanie od dewelopera?

Nowe mieszkania mają to do siebie, że nikt przedtem nie miał okazji z nich korzystać. Tak właśnie działa rynek pierwotny, oferta mieszkań od deweloperów jest zatem niezwykle szeroka. Z roku na rok powstaje coraz więcej nowych nieruchomości, które zachęcają nie tylko korzystną ofertą cenową, ale także kuszą lokalizacją, udogodnieniami oraz rozwiązaniami ekologicznymi.

Mieszkania na sprzedaż w miejscach typu Mława centrum bądź przedmieścia, czy też innych, wyróżniają się tym, że powstają z myślą o mieszkańcach. Zakup takiego mieszkania prosto od dewelopera daje możliwości, jakich nie mają właściciele mieszkań z rynku wtórnego. Nowe mieszkanie można wykończyć i urządzić we własnym zakresie i dostosować je do własnych potrzeb. Nie trzeba przy tym pozbywać się starych mebli poprzednich właścicieli, a tym bardziej wymieniać podłóg, ścian, czy też instalacji.

Co z infrastrukturą osiedla?

Nowocześnie zaprojektowane części wspólne również wpływają na atrakcyjność mieszkań. Deweloperzy przywiązują uwagę do najmniejszych szczegółów i skrupulatnie tworzą projekty, które będą mogły spełnić oczekiwania i zaspokoić potrzeby mieszkańców.

Na nowych osiedlach powstają zatem nie tylko place zabaw dla dzieci, ale także:

  • wybrukowane ścieżki,
  • oświetlone alejki,
  • tarasy i loggie,
  • ogródki i balkony,
  • windy i komórki lokatorskie,
  • podziemne jednopoziomowe parkingi z miejscami zarówno dla mieszkańców, jak i gości,
  • oraz wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, od kamer, po bramy wjazdowe, czy też domofony na klatkach schodowych.

Zaprojektowane w ten sposób przestrzenie są zatem bezpieczne i dla dorosłych i dla tych najmłodszych mieszkańców.

Dlaczego warto postawić na mieszkanie z rynku pierwotnego?

Wybór mieszkania to nie lada wyzwanie, jednak jest coś, co przeważa nad ofertami z rynku wtórnego. Nowe nieruchomości na sprzedaż, czy to w Mławie, czy w innym mieście, są zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych. Podatek opłaca sprzedający, czyli deweloper, dlatego kupujący nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z zakupem mieszkania, w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Kupując nowe mieszkanie od dewelopera można mieć zatem pewność, że wszystkie czynności z tym związane będą bezpieczne i nie wydarzy się nic nieoczekiwanego. Deweloper odda mieszkanie w idealnym stanie, gotowe do wykończenia i aranżacji – w przypadku mieszkań z rynku wtórnego takiej pewności już raczej mieć nie można.