Czy lakiery hybrydowe niszczą paznokcie?

Lakier hybrydowy to środek chemiczny i jak każdy inny wymaga profesjonalnej wiedzy i umiejętności. W rękach zawodowej kosmetyczki, przygotowanej do swojego zawodu oraz stosując przerwy w ich aplikowaniu, lakiery hybrydowe nie mają prawa zaszkodzić naszym paznokciom.

Lakiery hybrydowe – zasady używania

Jeżeli mamy zamiar zaprzyjaźnić się na dłużej z lakierami hybrydowymi należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze lakier hybrydowy może zostać naniesiony na naturalną płytkę paznokcia tylko pod warunkiem, że nasze paznokcie są zdrowe. Klientki bardzo często przychodzą do salonu i lakierem hybrydowym pragną zakryć i ukryć niezdrowy wygląd paznokci. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, można powiedzieć, że jeżeli ktoś ma piękne i zdrowe paznokcie, to po co mu lakier hybrydowy?

To nie do końca tak. Płytka paznokcia odzwierciedla stan zdrowia naszego organizmu, jeżeli jest w nim coś nie tak, będzie to widoczne również na paznokciu. Dlatego pod określeniem zdrowy paznokieć, mówimy o płytce osoby, która mówi o sobie, że jest zdrowa. Lakier hybrydowy nałożony w profesjonalnym salonie na paznokcie zdrowej osoby będzie wyglądał świetnie i w żadnym stopniu nie uczyni naszym paznokciom krzywdy. Zwłaszcza, że istnieją środki, jak na przykład baza pod lakier hybrydowy, oparta na kompleksie witamin i protein jedwabiu, która stanowi dodatkowy bufor pomiędzy płytką paznokcia a lakierem hybrydowym.

Technika nakładania lakieru

Oczywiście ogromne znaczenie dla zdrowia naszego paznokcia ma sama technika nakładania lakieru. Przed nałożeniem go, płytkę należy zmatowić. I to jest dość newralgiczny etap całego zabiegu. Trzeba po prostu zrobić to umiejętnie i z wyczuciem, od tego etapu będzie zależało, jak nasze paznokcie będą wyglądały po zdjęciu lakieru hybrydowego.
Dobrą praktyką jest wykonywanie przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami. Czyli zdjęcie lakieru, oczywiście tylko w salonie i przez jakiś czas zrezygnowanie z nakładania nowej warstwy. O długości przerwy zadecyduje wygląd naszych paznokciu po zdjęciu lakieru. Jeżeli okaże się, że tolerują one świetnie lakier hybrydowy, absolutnie można w krótkich czasie przystąpić do nowego zabiegu.