Czy Melanotan II jest bezpieczny dla zdrowia?

Efekt idealnie opalonej skóry, możemy uzyskać nie tylko przy pomocy solarium lub kąpieli słonecznych. Chcąc w szybki sposób osiągnąć wygląd, jak po kilku zabiegach w solarium, warto sięgnąć po samoopalacz w zastrzyku. Melanotan 2 to prawdziwe odkrycie na rynku suplementów. Regularne stosowanie wskazanych dawek preparatu, pomoże nam cieszyć się muśniętą słońcem skórą, bez wysiłku i dużych nakładów pieniężnych. Wiadomo już, że Melanotan 2 jest w stu procentach skuteczny, czy jest jednak bezpieczny dla naszego zdrowia?

Melanotan 2, czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Piękny, brązowy odcień skóry od zawsze kojarzony jest z młodością, witalnością i zdrowiem, to dlatego tak chętnie wylegujemy się na plaży i odwiedzamy solarium. Jeden i drugi sposób uzyskania opalenizny nie jest zbyt bezpieczny dla zdrowia. Długotrwałe przebywanie na słońcu niesie ze sobą ryzyko bolesnych poparzeń, często korzystanie z solarium wysusza skórę i może przyśpieszyć procesy starzenia. Co z Melanotan 2, czy jego stosowanie również może być dla nas niebezpieczne? Według opinii lekarzy, z preparatu nie powinny korzystać osoby, których układ immunologiczny jest mocno osłabiony, jak również osoby uczulone na jakąkolwiek substancję zawartą w składzie. W innych przypadkach Melanotan 2 nie powinien powodować niepożądanych skutków zażywania. Wyjątkiem są sytuacje, w których nie przestrzegamy zaleceń producenta. Aplikowanie większych dawek w oczekiwaniu na szybsze rezultaty, to jeden z powodów, wystąpienia efektów ubocznych. Drugim powodem może być zbyt częste aplikowanie preparatu. Wśród działań niepożądanych mogą znaleźć się:

  • ogólne osłabienie całego ciała
  • blaknięcie znamion i pieprzyków
  • zasinienie pod powiekami
  • zmiany w kolorze włosów

Efektów ubocznych możemy uniknąć, postępując zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce. Warto pamiętać, że zwiększenie przyjmowanych dawek, nie pomoże nam szybciej osiągnąć pożądanego koloru skóry, a jedynie narazi na możliwość wystąpienia działań niepożądanych.

Jak stosować Melanotan 2?

Chcąc zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, musimy przestrzegać zaleceń producenta. Bezpieczne stosowanie Melanotan 2 obejmuje aplikację co drugi dzień w pierwszych trzech tygodniach stosowania oraz jedną dawkę tygodniowo po osiągnięciu zadowalającego efektu, w celu utrzymania opalenizny. Warto pamiętać, o przygotowywaniu roztworu Melanotan w sterylnych warunkach. Naczynie, w którym zamierzamy przygotować dawkę Melanotan, powinno być czyste i odkażone środkiem bakteriobójczym.

Dowiedz się Więcej