Czym są iniekcje geopolimerowe?

Chcesz wzmocnić fundamenty albo naprawić posadzki, bez konieczności wykonywania wykopów czy zrywania podłóg? Jest to możliwe. Dzięki metodzie iniekcji geopolimerowych możesz uzyskać doskonałe efekty wzmacniające w szybki i prosty sposób.

Co to jest iniekcja geopolimerowa?

Iniekcja geopolimerowa to skuteczna metoda napraw budowlanych, która polega na „wstrzyknięciu” w grunt specjalnych składników. Te ekspansywne żywice szybko penetrują podłoże, dzięki czemu osiągają swe właściwości nośne w wyjątkowo krótkim czasie. Już po ok. 90 sekundach materiał osiąga nawet 95% zakładanej wytrzymałości. To oznacza, że realizacja tej metody jest właściwie nieodczuwalna w codziennym życiu. Aby ją wykonać, nie ma potrzeby opuszczać domu albo usuwać mebli.

Iniekcja materiałów geopolimerowych od renomowanego producenta, takiego jak Geobear, stanowi skuteczną, nieuciążliwą alternatywę dla klasycznego palowania i podbudowywania. Jest ona znacznie szybsza i mniej uciążliwa niż tradycyjne metody betonowe, których stosowanie wiąże się z długim czasem oczekiwania na związanie oraz zastygnięcie cementu. W ciągu niemal 40 lat badań, testów i praktycznych robót firma Geobear udoskonaliła tę technikę, dzięki czemu cechuje się ona tak wysoką efektywnością i popularnością.

Wzmocnienie podłoża, usuwanie zapadnięć, zwiększanie obciążeń

Iniekcja geopolimerowa to szczególnie polecany sposób na wzmocnienie podłoża. Implementacja nowoczesnego systemu iniekcji materiałów geopolimerowych pozwala poprawić nośność gruntów, czego rezultatem jest przeciwdziałanie osiadaniu w dłuższej perspektywie czasowej oraz zwiększenie obciążeń. Ponadto metoda ta pomaga również usuwać zapadnięcia w gruncie.

System ten sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osiadania domu w efekcie niewłaściwego zagęszczenia gruntu na początkowym etapie budowy. Już po kilku latach mieszkania w takim budynku pojawiają się kłopoty związane z osiadaniem posadzek i fundamentów, co przejawia się np. zapadaniem się podłóg i pękaniem ścian z zewnątrz i w środku obiektu. Występują także problemy związane z blokowaniem albo niedomykaniem drzwi oraz okien, rozszczelnieniami w miejscu styku przybudówki (np. ganku, tarasu czy garażu) z domem, co wygląda tak, jakby odrywały się one od głównego budynku. W tego rodzaju sytuacjach, zamiast przeprowadzać remont, który tylko zamaskuje problem, należy postawić na rozwiązanie kłopotu u podstaw. Profesjonalne wzmocnienie podłoża za pomocą nieinwazyjnej iniekcji geopolimerowej to najlepsze rozwiązanie.

Zalety wykorzystania iniekcji geopolimerowych

Zastosowanie innowacyjnych iniekcji materiałów geopolimerowych zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim jest szybsze (trwa zazwyczaj 1-2 dni) i znacznie mniej inwazyjne niż standardowe sposoby wzmacniania podłoża. W rezultacie przeprowadzenie tego procesu nie jest odczuwalne dla normalnego funkcjonowania domowników albo pracowników zakładu pracy. Nie ma zatem konieczności usuwania wyposażenia wnętrza czy też opuszczenia budynku na czas naprawy. Jego zaletą jest precyzyjność – cały proces wykonywania iniekcji geopolimerowych jest monitorowany przy użyciu laserowych narzędzi, co pozwala na kompleksowe i staranne wykonanie prac.