Dom pod klucz – czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Budowa domów jednorodzinnych to kwestia, z którą zmaga się każdy, kto pragnie stworzyć przytulną przestrzeń dla swoich bliskich. Jest to niełatwe zadanie, pełne wyzwań i różnych niespodzianek. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomoże delegować całe zadanie. Jest to usługa, jaką jest dom pod klucz. Dzisiaj zastanowimy się, dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości.

Budowa domu – jakie są poziomy wykończenia domów?

Na samym wstępie podkreślmy, że stan wykończenia domu może być różny. Budowa domów może zawierać np. jedynie stan surowy otwarty. To najmniej wykończony obiekt, który obejmuje wykonanie konstrukcji dachu i ścian. Nie mamy tutaj okien, drzwi, a nawet niezbędnych instalacji.

Stan surowy zamknięty zawiera już okna oraz drzwi, natomiast ściany dalej pozostają w surowym stanie. Na budowę domu w stanie surowym zamkniętym w zależności od budżetu, a co za tym idzie technologii wykonania, projektu i metrażu możemy liczyć nawet w ciągu 1-3 miesięcy.

Możemy również odebrać własny dom w stanie deweloperskim. Co to oznacza? W tym przypadku najczęściej wykonane są już tynki zewnętrzne i wewnętrzne, a ściany przygotowane są do malowania lub poryte warstwą farby. Dostępne są drzwi wejściowe, parapety, okna, wszelkie instalacje, oraz odbiorniki jak włączniki, czy gniazda wtykowe. Taki dom jednorodzinny zwykle wymaga jedynie drobnych kosmetycznych ingerencji oraz umeblowania.

Niemal każda większa inwestycja deweloperska oferuje obiekty w takim właśnie stanie, a biuro nieruchomości często jest pośrednikiem w takich transakcjach.

Istnieje jeszcze jeden, coraz bardziej zyskujący na popularności poziom wykończenia domów. To domy pod klucz, które oferują wszystko, co potrzebne jest do wprowadzenia się nowym domownikom. Sprawdź ofertę: www.danwood.pl

Wykończenie mieszkania pod klucz – co to znaczy?

Niezaprzeczalnie zalety budowy domu to spokój, cisza, kontakt z naturą, własna przestrzeń i wielkie możliwości. Aktualne projekty domów są naprawdę piękne i jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie, jeżeli jest zainteresowany budową domu. Zawsze można również stworzyć własny projekt lub adaptować gotowy.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Czym jest wykończenie domu pod klucz? Oznacza to kompleksową usługę budowy domu np. na terenie Warszawy obejmująca całe spektrum prac wykończeniowych, włącznie z urządzonym ogrodem.

Pisząc szerokie spektrum, mamy na myśli oczywiście ułożenie podłóg, malowanie ścian, wykończenie łazienki i biały montaż, zabudowę kuchenną oraz szafy wnękowe. Szczegółowy zakres prac co prawda jest każdorazowo ustalany indywidualnie, jednak standard wykończenia można znaleźć zwykle w ofertach deweloperów.

Za odpowiednią, dodatkową opłatą możemy skorzystać z pakietu wykończeniowego, który zawiera wykończenie domu pod klucz w różnym standardzie oraz co za tym idzie cenie.

Zwykle proponowane są co najmniej 3 wersje pakietów – ekonomiczny, standardowy oraz premium.

Zakup mieszkania wykończonego pod klucz – zalety

Gotowy dom w okolicach Warszawy lub w innym większym, czy mniejszym mieście Polski to marzenie prawie każdego z nas. W nowym domu możemy poczuć swobodę i odkryć wszystkie zalety związane z mieszkaniem w takiej nieruchomości. Domy murowane to jednak spore zobowiązanie finansowe i czasowe.

Odpowiedzą na potrzeby klientów, jest usługa budowy domu pod klucz, która oferuje możliwość zlecenia wszelkich kwestii związanych z budową firmie zewnętrznej. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Brak zmartwień o materiały i ekipę remontową

Ceny materiałów oraz ich dostępność ostatnimi czasy to prawdziwa loteria. Odpowiednie ich dobranie oraz zakup wystarczającej ilości surowców do budowy to tylko pierwszy krok. Należy również pamiętać o dobraniu personelu, czyli ekipy budowlanej, która upora się z poszczególnymi etapami budowy. O to wszystko nie musimy się martwić, wybierając budowę domu pod klucz.

Koordynacja fachowców i ewentualne ich błędy

Idealny dom to duże wyzwanie. Nierzadko zdarzają się różne potknięcia i błędy. Nie każdy ma również znajomość specyfiki prac różnych fachowców, w związku z tym łatwo dać się wprowadzić w błąd. Zewnętrzna firma na pewno dopilnuje, aby każdy element wykończenia był najwyższej możliwej jakości i aby realizacja inwestycji przeszła gładko i bez problemów.

Wybierz projekt, jaki lubisz

Dużą zaletą jest również to, że możemy wybierać spośród dziesiątek projektów i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również go adaptować i dopasować do własnych upodobań i oczekiwań.