Efektywna obsługa klienta w sytuacjach trudnych i konfliktowych – szkolenie

W pracy, której znaczną część stanowi kontakt z klientem, zdarzają się sytuacje, w których należy zareagować w odpowiedni sposób, aby kontakt utrzymywał się na wysokim poziomie, bez udziału negatywnych emocji. W branży handlowej, utrzymanie prawidłowej relacji z klientem, stanowi klucz do sukcesu w postaci efektywnej sprzedaży produktów i usług. Zdarza się jednak, że klienci, nierzadko zbyt pewni siebie, świadomi swojej uprzywilejowanej sytuacji w kontakcie z pracownikiem, pozwalają sobie na rozmowę z wykorzystaniem negatywnych środków ekspresji, trudno jest przekonać ich do zasadności swoich argumentów. Jak wybrnąć z takiej sytuacji obronną ręką, unikając stresu i nie narażając wizerunku firmy? Doskonałym sposobem na nauczenie się radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych jest udział w szkoleniu, które w szczegółowy sposób zapoznaje ze skutecznymi metodami opanowania trudnej sytuacji.

Jakie są zalety szkolenia?

Szkolenie, mające na celu poprawę Twoich zawodowych relacji z klientami w sytuacjach trudnych i konfliktowych, będzie czasem, w którym poznasz całościowo mechanizmy, sterujące interakcjami międzyludzkimi. Po pierwsze, zrozumiesz, że sukces rozmowy, nawet z klientem trudnym i specyficznym, w dużym stopniu zależy od Twojej pewności siebie i pozytywnego nastawienia. Dowiesz się, że są metody, pozwalające pokierować rozmową w taki sposób, aby klient z roszczeniowo nastawionego petenta, stał się partnerem w rozmowie i negocjacjach. Stosowanie odpowiedniego słownictwa, mowa ciała, która wzmacnia werbalny przekaz, odpowiednie reakcje na sytuacje, w których się znajdziesz, są podstawą skutecznej pracy z klientem.

Dzięki profesjonalnemu szkoleniu, nauczysz się asertywnych reakcji oraz umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami klientów. Dowiesz się, w jaki sposób wywierać wpływ, aby osiągnąć zamierzony cel. z pewnością nie zdajesz sobie sprawy, że są słowa, które działają na ludzi uspokajająco i wyciszająco, są jednak i takie, które wzbudzają gniew. W połączeniu z intonacja głosu, nauczysz się skutecznie operować słownictwem, by odpowiedni dobór wzmacniał Twój przekaz i skuteczność rozmowy z klientem.

Sytuacje trudne i konfliktowe nie muszą być stresujące

Praca z klientem, to rodzaj zatrudnienia, w którym na co dzień jesteś narażony na stres. Radzenie sobie ze stresem nie musi oznaczać zmiany stanowiska. Udział w szkoleniu, które w precyzyjny sposób wyjaśni mechanizmy interakcji oraz przedstawi sposoby, dzięki którym rozmowa z klientem będzie w pełni profesjonalnym, ograniczającym własne emocje, zadaniem, jest najlepszym sposobem na poprawę własnej motywacji, efektów i dobrego samopoczucia.