Stolica jest miastem, tętniącym życiem, gdzie wśród setek kawiarni, marketów, teatrów i kin, przemieszczają się codziennie tłumy ludzi. Wszyscy zabiegani, wpatrzeni w ekrany swoich telefonów, spieszący wypełniać obowiązki. Przecież czas, to pieniądz…
Czy Warszawiacy mają czas na czytanie książek? Może w metrze… w komunikacji publicznej… może po męczącym dniu, w wygodnym, domowym fotelu… zdarzają się ludzie, którzy zamiast mediów społecznościowych, wybierają inspirującą lekturę? Każdy, kto lubi czytać, wie, że książka jest skarbem, który przynosi wiele korzyści. Każdy czytający doświadczył jednak sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu, najczęściej z braku przestrzeni, nie miał możliwości magazynowania wszystkich, przeczytanych tytułów. To, co przeczytasz, zostaje w Twojej wyobraźni na zawsze, a egzemplarz, z którego czytałeś, może posłużyć jeszcze wielu czytelnikom.
Stare książki – co z nimi zrobić?
Warszawa otwiera przed swoimi mieszkańcami wiele możliwości. Nawet, jeśli chodzi o pozbycie się zalegających na półkach książek. Przede wszystkim należy zapoznać się z ofertą stołecznych antykwariatów, najlepiej polegając przy wyborze, na opinii kogoś znajomego, kto ma za sobą współpracę z danym miejscem. Antykwariaty coraz częściej wychodzą na przeciw potrzebom klientów, oferując darmową wycenę książek oraz osobisty, bezpłatny odbiór pozycji. Książki, przygotowane do skupu przez antykwariat, są jednak weryfikowane przez jego pracowników pod kątem przydatności do własnych zbiorów oraz potencjalności znalezienia nowego nabywcy. Warto porównać kilka ofert antykwariatów, by wybrać tą, najkorzystniejszą finansowo. Koniecznie sprawdź ofertę skupu Amicus, która znajdziesz pod adresem URL Uwaga! Nie wyceniamy książek online! Zlecenia realizujemy na terenie Warszawy i bliskich okolic.
Ciekawym miejscem, gdzie można pozostawić swoje przeczytane książki, jest działająca w stolicy instytucja, która funkcjonuje na zasadzie schroniska dla książek. Do schroniska można przynieść dowolną książkę, wybrać sobie książkę ze zbiorów już utworzonych, lub nie zabierać żadnej pozycji literackiej. Można też wybrać się do książkowego schroniska zabrać książkę, nie pozostawiając tam w zamian swojej. Szczytna idea ma wielu zwolenników, a pracownicy dbają, by dostępny był aktualny stan liczebny i tytułowy, zgromadzonych książek.
Wiele instytucji chętnie przyjmie nasze, przeczytane tytuły, teatry, muzea, galerie, placówki opiekuńcze oraz wypożyczalnie to tylko niektóre z miejsc, w których można pozostawić swoje zbiory. Ciekawą alternatywą jest przekazanie książki kawiarniom, które uruchomiły możliwość poczytania lektury przy filiżance kawy, bądź sieci klubów fitness. Popularna sieć sklepów, zajmująca się między innymi sprzedażą książek, dekoracji, prasy, muzyki…uruchomiła możliwość oddania książek.