Halowe namioty jako tymczasowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Prosta budowa i ogrom możliwości wykorzystania – to właśnie charakteryzuje hale namiotowe, będące tymczasowym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. Ich montaż i demontaż jest prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. To bardzo dobra alternatywa dla murowanych budynków, których wzniesienie jest nie tylko kosztowne, ale i czasochłonne.

Jak hale namiotowe wykorzystywane są przez przedsiębiorców?

Hale namiotowe to różnorodny produkt, na rynku dostępne są modele zarówno o lekkiej, jak i ciężkiej konstrukcji, różnią się między sobą także rozmiarami, co pozwala na różnorodne ich zastosowanie. Do ich wykonania stosuje się głównie aluminium, stal oraz tworzywa sztuczne, czasem pojawiają się również elementy drewniane. To z czego zbudowana jest hala namiotowa, zależne jest od jej przeznaczenia.
Kiedy hala namiotowa przyda się przedsiębiorcy? Przede wszystkim wtedy, gdy chce on stosunkowo szybko rozbudować zaplecze do składowania produktów czy potrzebuje nowego budynku, który będzie pełnił np. tymczasową siedzibę firmy. Odpowiednio przystosowana hala dla przedsiębiorców będzie mogła stanowić również miejsce do prowadzenia produkcji.

Dlaczego warto korzystać z hal namiotowych?

Hale namiotowe to rozwiązanie korzystne dla wielu firm, szczególnie tych małych, które dysponują mocno ograniczonym budżetem na inwestycje, jednak potrzebują nowego pomieszczenia np. do magazynowania produktów. Hala to dobra opcja dla inwestorów szukających elastycznych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Namiotowa hala dla małej firmy to znacznie lepsze rozwiązanie niż budowa czy wynajem murowanego obiektu tym bardziej w przypadkach, gdy będzie ona wykorzystywana tylko przez określony czas.

Dlaczego hala namiotowa to korzystne rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na:

  • szybki montaż,
  • niezbyt wygórowaną cenę,
  • dowolne gabaryty,
  • łatwość dostosowania do indywidualnych potrzeb (między innymi poprzez zastosowanie modułowych rozwiązań),
  • estetyczny wygląd,
  • różnorodne zastosowanie (jako hala magazynowa, produkcyjna itp.).

Konstrukcja hal namiotowych jest dobrze zabezpieczona przed korozją, nie jest na stałe połączona z gruntem, dlatego można ją dowolną ilość razy montować i demontować – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorcy jest również to, że postawienie hali namiotowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Zakup czy wynajem?

Zakup czy wynajem hali namiotowej? To zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. W przypadku częstego wykorzystywania znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup – hala namiotowa jest prosta w montażu i demontażu. Jeżeli jednak wykorzystanie hali namiotowej ma być jednorazowe, wówczas znacznie bardziej ekonomiczne jest jej wynajęcie.