Jak bezpiecznie zapakować paczkę do wysyłki?

Jak bezpiecznie zapakować paczkę do wysyłki? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza wtedy, kiedy przesyłają one ważne i cenne przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu w transporcie. Kwestia ta nurtuje także właścicieli sklepów, którzy zajmują się sprzedażą online. Na szczęście istnieje kilka opcji, które pozwalają dodatkowo zabezpieczyć towar i uchronić go przed uszkodzeniami.

Jak w odpowiedni sposób zapakować przesyłkę?

Pakując przesyłkę, na początek należy zadbać o odpowiednio dopasowane opakowanie. Jeśli przesyłka ma niestandardowe wymiary, wówczas warto postawić na pudełka na zamówienie, które można samemu projektować. Taką możliwość daje niejedna hurtownia opakowań. Opakowanie na miarę sprawia, że zmniejsza się gabaryt paczki, a co za tym idzie, koszty jego przesyłki. Rzadko jednak zdarza się, że opakowanie jest idealnie dopasowane do przesyłki. Często znajdują się w nim wolne miejsca. W takich przypadkach warto je zapełnić, aby ustabilizować i zabezpieczyć przesyłkę przed przemieszczaniem się. Świetnie sprawdzą się do tego eko wypełniacze do paczek, które dobrze amortyzują wstrząsy, a przy okazji wykonane są z recyklingu. Stały się one dużo lepszą alternatywą dla popularnej kiedyś folii bąbelkowej.

Sposoby na zabezpieczenie przesyłki

Przesyłka, która została umieszczona w opakowaniu i wypełniona, musi zostać ostatecznie zabezpieczona przed otwarciem oraz niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi jak wilgoć czy kurz. Pomoże w tym folia stretch, która świetnie nadaje się do pakowania paczek kartonowych, palet, a nawet mebli. Cechuje się ona dużą odpornością na uszkodzenia, takie jak zarysowania czy przebicia, a także zmiany temperatury. Na rynku dostępna jest ona w wielu kolorach. Warto skorzystać z ciemnej folii stretch, jeśli przesyłka powinna zostać ukryta przed wścibskim wzrokiem innych osób. W celu zabezpieczenia przesyłki można skorzystać także z taśm samoprzylepnych, które świetnie sprawdzą się w przypadku przesyłek pocztowych i kartonów oraz z taśm spinających, które dedykowane są produktom ciężkim.

Ludzie coraz chętniej przesyłają i zamawiają przedmioty drogą online. To bardzo wygodne. Wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki, która w transporcie narażona jest na różne niebezpieczeństwa. Jej zawartość może ulec uszkodzeniu na skutek uderzenia czy zmoknięciu w trakcie przeładunku w deszczowy dzień. To dlatego tak ważne jest, aby ją solidnie zapakować, korzystając z dobranego opakowania i wypełniaczy oraz zabezpieczyć za pomocą folii czy taśmy.