Jak czyścić elektronicznego papierosa?

Każdy, kto używa elektronicznego papierosa powinien pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Jak dbać o czystość swojego urządzenia?

Regularne czyszczenie ustnika

Ustnik jest tą częścią e-papierosa, która ma bezpośredni kontakt z ustami. Dlatego należy go często czyścić, najlepiej przed każdym użyciem e-papierosa. Ważne jest, aby utrzymywać ustnik w czystości, ponieważ ta część e-papierosa nie jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak czyścić ustnik e-papierosa? Do codziennego użytku wystarczy przetrzeć ustnik e-papierosa suchą szmatką. Zaleca się czyszczenie w ten sposób ustnika e-papierosa raz dziennie, szczególnie w przypadku użytkowników, którzy nie korzystają z etui.

Czyszczenie wnętrza elektronicznego papierosa

Użytkownicy e-papierosów mogą nie tylko czyścić ustnik, ale powinni również regularnie czyścić wnętrze urządzenia z brudu i pozostałości po płynach. Jak czyścić wewnętrzne części e-papierosa? Czynność ta powinna być wykonywana krok po kroku, w następujący sposób:

  • Odkręć elektronicznego papierosa.
  • Dokładnie umyj ciepłą wodą ustnik e-papierosa, korpus e-papierosa (jeśli nie jest zintegrowany z baterią) oraz atomizer.
  • Wysusz wszystkie umyte części.
  • Złóż e-papierosa.
  • Napełnij e-papierosa liquidem.

Jak często należy rozkręcać i czyścić e-papierosa? To zależy od Twoich preferencji. Optymalna częstotliwość to jednak raz w tygodniu.

Wymiana grzałki i czyszczenie akumulatora

Czyszcząc e-papierosa, warto pomyśleć o elemencie grzewczym. Jest to część urządzenia, która nie tylko gromadzi brud, ale jest również intensywnie eksploatowana. W rezultacie po pewnym czasie traci swoje właściwości. Dlatego warto wymienić element grzewczy podczas czyszczenia e-papierosa.

Czyszczenie e-papierosa obejmuje również baterię. Ta część urządzenia musi być jednak traktowana ze szczególną ostrożnością: dopuszczalne jest jedynie czyszczenie na sucho. Ponadto należy oczyścić gwint. Więcej ciekawostek przeczytasz na rzeczyniezwykle.org