Jak ułatwić sobie pracę na wysokościach?

Praca na wysokościach należy do niebezpiecznych, ponieważ wiąże się z ryzykiem upadku. Aby uniknąć przykrego w skutkach zdarzenia należy się odpowiednio zabezpieczyć. Temu celowi służą odpowiednie narzędzia pracy, zabezpieczające przed ryzykiem utraty zdrowia, a nawet i życia. Odpowiednio dobrane urządzenia zapewniają maksimum bezpieczeństwa i stwarzają komfortowe warunki do pracy. Właśnie dlatego warto w takie maszyny się zaopatrzyć. To najlepsza decyzja zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy.

Praca na wysokościach – jak ją sobie ułatwić?

Wykonywanie czynności kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią to zadanie niełatwe. Naprawa czy odśnieżanie dachów, mycie okien w wysokich biurowcach, wieszanie banerów i reklam wielkopowierzchniowych czy remont wieży kościelnej to tylko niektóre z zadań, które wymagają nie tylko doświadczenia, ale i odpowiedniego sprzętu. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy można użyć do niej rusztowania mobilnego albo specjalnych podnośników o konstrukcji nożycowej. Do jednych z najbardziej funkcjonalnych i bezpiecznych urządzeń należy podnośnik elektryczny koszowy o wysuwanym podeście.

Dlaczego warto go wykorzystać?

Tego rodzaju urządzenie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac. Podnośnik umiejscowiony jest na pojeździe, wyposażonym w stabilne i niebrudzące koła, dzięki czemu jest zwrotny i szybki. Przestronna platforma robocza umieszczona jest na wysuwanej konstrukcji nożycowej, która umożliwia ustawienie do pracy na pożądaną wysokość. Platforma wyposażona jest w barierki zabezpieczające przed upadkiem, co zwiększa poziom bezpieczeństwa pracownika. Maksymalna wysokość 10 metrów i udźwig do 454 kg umożliwiają pracę na znacznej wysokości i przetransportowanie nawet ciężkich materiałów i narzędzi. System zabezpieczający przed nierównościami terenu gwarantuje stabilną i bezpieczną pracą w każdych warunkach.

Rusztowania na wynajem

Aby ułatwić sobie pracę na wysokościach bardzo dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie potrzebnego sprzętu. To znakomita alternatywa do zakupu zazwyczaj drogich urządzeń, która znakomicie się sprawdza przy pracach sezonowych, takich jak prace montażowe pod sufitem, malowanie elewacji budynku czy mycie okien w biurowcu.
Bardzo dobrym miejscem na wynajem rusztowań, podestów ruchomych i podnośników elektrycznych jest firma Instant Polska. W ofercie znajdziesz wysokiej klasy maszyny i rusztowania mobilne na wynajem, które są całkowicie bezpieczne pod względem technicznym. To sprzęt wysokiej klasy, dzięki któremu każda praca na wysokościach będzie przebiegała bezpiecznie, wydajnie i bezawaryjnie.