Jak znaleźć domek w Beskidach do wynajęcia?

Beskidy są atrakcyjnym miejscem na odpoczynek. Dlatego też każdego roku przyciągają bardzo dużo turystów, którzy pragną odpocząć od cywilizacji. Popularnym sposobem jest wynajmowanie domków. Najczęściej robią to całe rodziny, albo grupki znajomych. Co powinien posiadać wynajmowany domek w górach oraz czym kierować się przy wyborze?

Lokalizacja

Pierwsza kwestia, jaką należy brać pod uwagę już podczas poszukiwań domku w Beskidach, to lokalizacja. Warto wybrać domek, do którego można dojechać w łatwy sposób. Ponadto istotny jest również widok z okna oraz bliskość szlaków turystycznych. Widok gór z okna oraz możliwość wyjścia na spacer w ciekawe okolice to jedne z największych zalet dobrej lokalizacji domku w górach. Osoby, które pragną całkowicie oderwać się od cywilizacji powinny zdecydować się na domek w małej miejscowości, nieprzyciągającej wielu turystów. Natomiast ludzie chcący odpocząć, ale jednocześnie pozwiedzać warto, aby przeglądały oferty wynajmu domków, które są blisko aquaparków, SPA, muzeów i innych atrakcji, które mogą umilić czas odpoczynku.

Wyposażenie domku

Poza tym, iż domek musi być czysty oraz estetyczny, musi mieć wiele niezbędnych przedmiotów. Wyposażenie jest najważniejsze z perspektywy komfortu wynajmujących. Domek powinien spełniać wszystkie wymagania i potrzeby osób, które będą w nim przebywać. Wypoczynek ma być bowiem oparty na udogodnieniach, a nie na trudnościach. Domek powinien posiadać kuchnie z lodówką, piekarnikiem oraz wszelkimi niezbędnymi elementami wyposażenia. Poza tym musi on dysponować odpowiednią ilością pokoi oraz łóżek. Najistotniejsze, aby wewnątrz znajdowały się wszystkie przedmioty służące bezpieczeństwu – gaśnicę, czujnik czadu, apteczkę. Warto sprawdzić, czy dany domek ma dodatkowe elementy mogące umilić przebywanie w nim, na przykład kominek.

Opłaty

Koszt wynajmu domku w górach często określa się jeszcze przed przeglądaniem ofert. To dobra metoda, bowiem umożliwia automatyczną eliminację zbyt drogich miejsc. Należy jednak przeglądać ogłoszenia z dużą dokładnością, a ponadto przydatne może być wykonanie telefonu i dopytanie o opłaty. Może okazać się, iż sam wynajem jest tylko jednym z wielu innych kosztów. Aby nie narazić się na ukryte opłaty (związane między innymi z opłatami za pościel, pranie, czy sprzątanie), powinno się sprawdzić wszystkie potencjalne wydatki.

Opinie

Współcześnie opinie można odnaleźć w wielu miejscach, między innymi w mediach społecznościowych, na stronach internetowych służących dodawaniu komentarzy na temat różnych miejsc turystycznych. Opinie mogą pomóc podjąć odpowiednią decyzję i rozwiać wiele wątpliwości.

Polecane domki

 • Wczasy pod Gruszą Ośrodek Wypoczynkowy
  Adres: ul.Belna Górna 25, 38-340 Biecz woj. małopolskie
 • KlimatycznyDomek.pl
  Adres: Siedliska Sławęcińskie 9, 38-242 Siedliska Sławęcińskie
 • Villa Historia
  Adres: ul. Węgierska 13, 38-340 Biecz
 • Agroturystyka ” Błękitny Dom”
  Adres: Niegłowice 249, 38-200 Jasło
 • Agroturystyka Pawlikówka
  Adres: ul. Pagorzyna 64, 38-305 Lipinki