Jakie firany najlepiej pasują do wnętrz nowoczesnych?

Nowoczesne wnętrza łączą minimalizm z funkcjonalnością. Uważnie dobierane do nich dodatki wzmacniają charakter pomieszczenia. Istotne, żeby były spójne z motywem przewodnim i nie zaburzyły całego systemu. Jakie firany najlepiej pasują do takich wnętrz?

Geometryczne wzory i ostre krawędzie – to jest to!

Nowoczesność lubi białe, gładkie płótna, ale te są tak na prawdę tłem dla reszty wyposażenia. Warto ominąć te banały i zdecydować się na firany z bogatymi wzorami. Wyraziste kontury figur geometrycznych to super rozwiązanie. Szlaczki szyte grubą nicią, kanciaste nadruki i ostre kąty to dobry kierunek przy dekorowaniu nowoczesnego wnętrza. Zdecyduj się na firany ze zdobieniami, które nie zdominują całej przestrzeni, ale dodadzą jej szyku.

Firany obszyte szlamówkami w ostrym odcieniu znakomicie akcentują futurystyczną przestrzeń. Projektanci polecają to rozwiązanie szczególnie w większych pomieszczeniach, gdzie zdobienie kolorem jest wyznacznikiem funkcjonalności pokoju.

Czy materiał ma znaczenie?

Oczywiście, że tak! Nowoczesne firany zacierają jednak granice, przenikają stylami i pozwalają na ogromną swobodę. Lubiąc zwiewność można postawić na eleganckie woale i koronki, swobodnie okalające okna i przestrzeń. Do nowoczesnych, ale bardziej męskich i stanowczych pomieszczeń idealnie pasują materiały grubsze. Nadają poczucie ciężkości w wyglądzie, co potrafi zdziałać cuda dla całości projektu urządzanego pokoju. Ich dodatkowym atutem jest możliwość używania ich również w roli zasłon, dzięki mniejszej przepuszczalności światła.

Postaw na długość – tak radzą projektanci.

Krótkie firany zabierają możliwości układania, wiązania czy oplatania. Nowoczesne wnętrze lubi różnorodność i możliwość aranżacji. Najlepiej wybrać więc firany długie, swobodnie leżące na podłodze. Dzięki temu możemy dobrowolnie zmieniać ułożenie i tworzyć nowe zdobienia przy oknach. Proste węzły, elegancie broszki dają wrażenie czystości i świeżości. Dodatkowo rozświetlają wnętrza, wprowadzając wrażenie przestronności i estetyki.

Reasumując najlepsze dla wnętrz nowoczesnych będą firany długie, z akcentem kolorystycznym i odważnym wzorem. Kolorystycznie postaw na to co lubisz, barwami możesz dowolnie ucharakteryzować pomieszczenie. Wybierz materiał najlepiej pasujący do ducha pomieszczenia – bardziej męskie stylizacje dopełnij cięższymi formami, zwiewne i lekkie woale zostaw dla kobiecych, lekkich jasnych pomieszczeń. Pamiętaj, że dobrze dobrane firany to nieodzowny element nowocześnie urządzonego domu.

Czytaj Więcej