Jakie płytki na podłogę w kuchni wybrać?

Wybór odpowiedniej posadzki na podłogę do kuchni powinien być przemyślany, ponieważ to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Elegancko zaaranżowana podłoga nie tylko ozdobi wnętrze w sposób szykowny i modny, lecz również wprowadzi odrobinę luksusu. Ponadto, aby cieszyć się przez długie lata doskonałym stanem podłogi kuchennej, warto zainwestować w solidną posadzkę wyprodukowaną z trwałych materiałów. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki trwałym kafelkom kamiennym lub ceramicznym. Żeby ich założenie przyniosło liczne korzyści, podpowiadamy jakie płytki wybrać do kuchennych przestrzeni.

Trwałe i odporne na zniszczenia płytki na podłogę w kuchni

Wybierając kafelki, należy zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Twarde, mocne i solidne płytki gwarantują idealny wygląd przez wiele lat. Ważne, aby były wytrzymałe na ścieranie się, zadrapania, a także odkształcanie. Niezwykle istotna okazuje się również odporność na wilgoć, zmiany temperatury i kontakt z różnego typu środkami żrącymi.

Kuchnia jest takim miejscem, gdzie są nie tylko gotowane, smażone i pieczone potrawy, lecz również używane urządzenia AGD oraz naczynia. Istnieje tu realne ryzyko rozlania detergentów na posadzkę oraz jej odbarwienia. Dlatego płytki na podłogę w kuchni powinny wyróżniać się ponadprzeciętną trwałością na różnego typu uszkodzenia.

Ponadto powierzchnia podłogi kuchennej musi być antypoślizgowa i zapewniać bezpieczne oraz komfortowe poruszanie się po niej. Dobierając płytki, należy pamiętać o tym, aby pozwalały na szybkie ich mycie, dzięki temu łatwiej będzie można utrzymać kuchnię w nienagannej czystości.

Płytki na podłogę a wielkość kuchni

Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie kafelek do wielkości wnętrza. Jeżeli pomieszczenie kuchenne jest małe, wówczas płytki powinny być najjaśniejsze, a wzory delikatne. Można jednak tworzyć mozaiki i małe dzieła sztuki z barwnych płytek, które ocieplą najbardziej monotonne wnętrza.

Natomiast w dużych, przestronnych kuchniach tonacje mogą być ciemne, a ich zdobienia bardziej wyraziste. W bardzo dużych wnętrzach warto zrobić szachownicę, przeplatając jasne i ciemne kafelki. W ostatnim czasie bardzo modne stały się czarno – białe aranżacje podłóg.

Płytki na podłogę Paradyż dopasowane do wielu stylistyk aranżacyjnych

Aranżacje podłogowe powinny być nie tylko wysokiej jakości, lecz również spójne z panującą estetyką wnętrza. Do wnętrz kuchennych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, a także klasycznym sprawdzą się kafelki białe, błękitne, kremowe, a także czarne. We wnętrzach loftowych, industrialnych i fabrycznych doskonale będą komponowały się modele w odcieniach granatu, popielu, a także brązu.

Wszystkim klientom szukającym unikalnych rozwiązań estetycznych polecamy płytki na podłogę Paradyż pozwalające na stworzenie eleganckich i szykownych stylistyk aranżacyjnych. Paradyż to marka z wieloletnią tradycją, która oferuje rozmaite modele kafelek.

W naszym sklepie można kupić markowe płytki imitujące drewno w pięknych brązowych i beżowych barwach, a także przypominające beton w odcieniu metalicznym lub popielatym.

Reasumując, dobierając płytki na podłogę do kuchni, należy pamiętać o tym, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, cechowały się wytrzymałością na uszkodzenia, a także tworzyły spójną kompozycję z całością estetyki aranżacyjnej.