Malowanie piaskowca – czym i jak to zrobić?

Każdy właściciel swojego domu czy też biura swojej firmy chcę mieć pięknie wyglądające ściany. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest położenie piaskowca i pomalowanie go. Piaskowiec występuje w wielu różnych kolorach, dlatego najczęściej możemy dostosować odpowiedni kolor do koloru naszego domu. Jest idealnym zastosowaniem, aby wykończyć wszelkiego rodzaju ściany czy też podłogi zarówno w salonie, jak również jej kuchni, a także niektórzy używają piaskowca, aby wykończyć sobie pięknie łazienkę, czy też nawet sypialnie.

Piaskowiec jest również materiałem, który jest bardzo łatwy w obróbce, więc jest bardzo często stosowany przez wiele firm budowlanych, które zajmują się wykończeniem i aranżacją wnętrz. Kiedy decydujemy się na położenie ściany z piaskowca w naszym domu, to możemy wybrać różne kolory takie jak biały, żółty czy też czerwony, dzięki czemu nasze ściany będą malownicze, a gdy kolory by nam się znudziły,to również możemy użyć farb, aby pomalować piaskowiec.

Czym pomalować piaskowiec i jak to zrobić?

Oczywiście do malowania piaskowca nie możemy wybrać byle jakiej farby czy taką, którą nakłada się na zwykłe ściany. Musimy zakupić farbę, która jest przystosowana do malowania kamienia. Odpowiednio dobrana farba pomoże nam pomalować wszystkie ściany z piaskowca, które chcemy odnowić czy też zmienić kolor i zazwyczaj wystarczy tylko naniesienie jednej warstwy, ale czasami dla lepszego wyglądu musimy poprawić także drugą warstwą.

Taka naprawdę dobra farba, która nadaje się idealnie do malowania piaskowca nie powinna wnikać do środka kamienia, którego malujemy, tylko odzwierciadlać kolor, czyli tworzyć na nim niewielką powłokę. Do malowania ścian z piaskowca również warto zakupić odpowiedni pędzel, który ma odpowiednio przystosowane włosie do używania farby do piaskowca.

Kiedy mamy zamiar pomalować kominek, który wykonany jest z piaskowca to najczęściej używaną farbą jest farba w kolorze białym. Tego koloru farba nie tylko poprawi nasz stary kolor i nada mu nowej wyjątkowej jakości, ale także pomoże nam całe pomieszczenie, w którym zamontowany jest kominek optycznie powiększyć.

Na koniec, gdy już pomalujemy wszystkie ściany kominki czy też podłogi to warto jeszcze dodatkowo pokryć farbę specjalnym lakierem, dzięki któremu ściana zostanie jest zabezpieczona przed odpadaniem płatków farby.

Piaskowiec malowany jest zarówno w domach rodzinnych, ale także możemy je zauważyć w wielu hotelach w biurach podróży czy też restauracjach. Właściciele firm również dbają o wygląd swoich pomieszczeń i malowanie piaskowca raz na jakiś czas pomaga odnowić cały wygląd i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na nowoczesne i takie, które wygląda jakby było po remoncie.