Możliwości i zalety wykorzystania regałów wspornikowych

Regały wspornikowe to bardzo przydatne i wielofunkcyjne konstrukcje. Mogą służyć do przechowywania różnych rodzajów towarów, a ich komfortowe ustawianie sprawia, że doskonale sprawdzą się w każdym magazynie. Czym zatem są regały wspornikowe? Co można na nich przechowywać? Jakie są korzyści z zastosowania tego rozwiązania i czy warto je stosować? Odpowiedzi wraz z informacjami w dalszej części.

Jak są skonstruowane regały wspornikowe?

Regały wspornikowe to specjalne konstrukcje, które umożliwiają przechowywanie ciężkich lub dużych gabarytowo materiałów. Równolegle piętrowo umieszczone metalowe wsporniki dają podporę dla płaskich półek, które układa się na całej długości regału. Powstałe w ten sposób piętra dają możliwość ułożenia tam np. rur lub bardzo ciężkich przedmiotów. Solidna konstrukcja i grube — najczęściej drewniane półki są bardzo wytrzymałe.

Zestawy takie można dowolnie zmodyfikować – umieszczając półki na, co drugiej lub co trzeciej kondygnacji. Wpływ na funkcjonalność ma też możliwość dostawiania kolejnych segmentów i przedłużanie lub skracanie regału. Konstrukcje takie w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z różnej grubości materiałów i mieć różny rozstaw wsporników. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też wysokość regałów. Mogą mieć one nawet kilkanaście kondygnacji, co umożliwia przechowywanie dużej ilości materiałów i wykorzystanie miejsca w hali do maksimum.

Jakie ładunki można w nich przechowywać ?

Na regałach wspornikowych możemy przechowywać różnego rodzaju materiały. Najczęściej są to towary potrzebne do bieżącego handlu lub materiały do produkcji, które wymagają nietypowego miejsca ładunkowego. Regały wspornikowe dzielą się na dwa główne typy — lekkie i ciężkie konstrukcje.

Konstrukcje lekkie to najlepszy kompromis między wytrzymałością a minimalizmem tego rozwiązania. Są one skonstruowane z lżejszych materiałów i cieńszej blachy. Pozwala to wykonywać mniejsze i bardziej poręczne konstrukcje do małych magazynów. Możemy na nich przechowywać towary do określonego limitu wagowego. Najczęściej wystarcza to na ułożenie standardowych elementów, którymi handlujemy takich jak paczki czy odzież. Taki rodzaj sprawdza się także przy towarach, które mają nieregularne — długie kształty np. rury, listwy itp.

Konstrukcje ciężkie przydają się przy bardziej wymagających towarach. Będą to np. meble czy części metalowe o dużej wadze lub specjalistycznym kształcie. Bardzo często używa się ich także w zakładach produkcyjnych, gdzie trzyma się na nich komponenty potrzebne do produkcji.

Więcej o możliwościach i zaletach korzystanie z regałów wspornikowych dowiesz się ze strony: https://www.mgltechnika.pl/regaly-magazynowe/regaly-wspornikowe/