Porównanie 2 najlepszych pieców Harvia

Piece do saun marki Harvia zyskują coraz większą grupę zwolenników na terenach Polski. Oczywiście rodzajów takich pieców na rynku jest do wyboru pod dostatkiem, jednak warto skupić się na zdecydowanie dwóch najlepszych piecach marki Harvia w opinii ekspertów oraz użytkowników.

Oto opis tych właśnie pieców:

Piec Harvia Cilindro PC110HEE

Piec Harvia Cilindro PC110HEEDość droga opcja na polskim rynku, ponieważ na taki piec będzie trzeba przeznaczyć około 4500-4700 złotych. Klient wie jednak dobrze w co konkretnie inwestuje, gdyż jest to piec o mocy 10,8 kW, co powinno zadowolić praktycznie każdą osobę. Dzięki temu we własnej saunie można się skutecznie odprężyć, zadbać o to, aby panowała w niej optymalna temperatura i poziom wilgotności. Wykonany w kolorze czarnym, co najważniejsze wcale nie zabiera zbyt dużo miejsca. Jest to piec stojący, który posiada zewnętrzny panel sterujący. Sterowanie takim panelem nie należy do najtrudniejszych czynności, większość elementów wykonana została ze stali nierdzewnej, a więc nie trzeba się obawiać w tym przypadku o jakieś poważniejsze awarie techniczne. Posiada on specjalny pojemnik na gorące kamienie, więc jest to opcja idealna dla całych rodzin, które chcą korzystać z pełnej funkcjonalności pieców do sauny i zapewnić sobie niesamowity komfort wypoczynku.

Piec Harvia Forte AF4 Steel

Jeden z najnowocześniejszych pieców do saun na rynku, dlatego też jego cena jest dużo wyższa od modelu opisywanego powyżej. Na ten model trzeba przeznaczyć około 10 tysięcy złotych, ale jest to inwestycja na bardzo długie lata. Moc pieca jest tutaj co prawda mniejsza, ponieważ jest to 4kW, ale dzięki temu ma się nad nim większą kontrolę i z łatwością można dopasować temperaturę w saunie do własnych potrzeb. Idealny piec do sauny fińskiej, można regulować bez większych przeszkód temperaturę, co przyda się wtedy, gdy z sauny będą korzystać zwłaszcza osoby młode lub nieco starsze. Sterowanie znajduje się w obudowie pieca, a więc nie trzeba wykonywać zbyt dużej ilości ruchów, aby zmienić poszczególne ustawienia. Posiada bardzo estetyczny wygląd, jest to piec stojący, znaczna część elementów tego pieca wykonana jest ze stali nierdzewnej. Waga wynosi w tym przypadku około 30 kg, więc jest to trochę ciężki model pieca, ale w saunie wcale nie zajmuje dużej przestrzeni, więc będzie można się po niej swobodnie poruszać. Warto dobrać piec do sauny z dwóch modeli opisywanych powyżej, ponieważ są one jednymi z najlepszych na rynku, co potwierdziła szeroka grupa zadowolonych użytkowników.

Kliknij tutaj i sprawdź ofertę wyżej wymienionych pieców Harvia w internetowym sklepie Saunahome.