Potrzebujesz mobilizacji? Plakaty motywacyjne są dla Ciebie!

Zastanawiasz się nad kupnem plakatu z hasłem motywacyjnym, ale nie wiesz, jaki wybrać? Czy aranżacja Twojego mieszkania na tym nie ucierpi? Jak wybrać odpowiedni plakat motywacyjny? Przeczytaj artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego to działa?

Codzienne patrzenie na plakat z hasłem motywującym Cię do działania, jest niczym afirmowanie się pozytywną energią. Ważne, żeby takie hasło wzbudzało w Tobie odpowiednie emocje, ale przede wszystkim kojarzyło się pozytywnie – przecież będziesz patrzeć na nie każdego dnia. Plakat motywacyjny może zawierać cytat z książki, sentencję głoszoną przez Twój autorytet, lub po prostu zawierać kilka słów wprawiających Cię w dobry nastrój. Czasem zabawne hasła, uzupełnione o ciekawe motywy towarzyszące, działają jak filiżanka dobrej kawy – pobudzają umysł do działania i rozpraszają smutki. To czy hasło spełni swoją funkcję zależy również od kolorystyki i kroju pisma.

Jaki plakat motywacyjny wybrać dla siebie?

To już oczywiście kwestia indywidualna. Do wyboru są różne rodzaje plakatów:

  • czarne napisy na białym tle
  • białe napisy na czarnym tle
  • białe tło i kolorowe motto – każdy wyraz nakreślony innym typem czcionki
  • kaligraficznie zapisane motto uzupełnione o detale obrazkowe.

To czy dane motto zadziała właściwie na Twoją psychikę, zależy nie tylko od samego przesłania. Liczą się także kolory, towarzysząca grafika i krój czcionki. Każdy plakat powinien mieć także odpowiednią oprawę, zadbaj więc o to, aby był oprawiony w ładną ramkę – najlepiej wąską, która nie będzie konkurowała z mottem. Ramka ma pełnić rolę poboczną, podkreślać charakter hasła – najlepiej jeśli będzie wykonana z drewna lub pomalowana na czarno. Motta można z sobą zestawiać tematycznie, aby stworzyć ściankę dekoracyjną. Hasła w otoczeniu ciekawych grafik nabiorą indywidualnego charakteru, choć pamiętaj, że czasem mniej znaczy więcej.

Czy plakat z mottem pasuje do każdej aranżacji?

Moda na plakaty motywacyjne zajrzała do naszych domów wraz pojawieniem się w świecie architektury wnętrz stylu skandynawskiego. Lekkie, często zabawne teksty dodają aranżacjom przytulności i swojskiego ciepła. Później plakaty takie pojawiły się w innych aranżacjach, np. industrial, loft czy boho. Czarno-białe plakaty motywacyjne pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrza, ze względu na swój uniwersalny, klasyczny styl. Z reguły motywacyjne plakaty wiesza się w sypialni czy nad biurkiem, co nastraja pozytywnie już z samego rana. Lecz w niektórych aranżacjach znalazły one zastosowanie jako elementy towarzyszące większej grupie plakatów. Taki zestaw można także umieści w kuchni czy przedpokoju.