Profesjonalne usługi sprzątania – co dokładnie wchodzi w zakres takich prac?

Chcesz utrzymać idealny porządek w domu lub mieszkaniu? Zależy Ci na tym, aby pomieszczenia biurowe w Twojej pracy lśniły czystością?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Jak się okazuje, wiele tego typu przedsiębiorstw ma bardzo szeroki zakres usług i można je wynająć do wykonywania prac porządkowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na taką ofertę i co dokładnie wchodzi w jej zakres.

Regularne sprzątanie domów i mieszkań – co dokładnie jest wykonywane w ramach usługi?

Do jednych z najczęściej wybieranych usług zalicza się sprzątanie domów i mieszkań. Jak się okazuje, nie jest to już tylko okazjonalne robienie porządków przed świętami czy po remoncie. Coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie firmy do sprzątania raz – dwa razy w tygodniu, a nawet codziennie. Jeżeli zdecydujesz się na tego rodzaju usługi, możesz liczyć między innymi na ogólne utrzymanie czystości w wyznaczonej przestrzeni, dbanie o utrzymanie czystości w łazienkach i toaletach, pranie wykładzin oraz dywanów czy mycie okien. Podobny zakres prac wykonywany jest także w hotelach. Tutaj dodatkowo dochodzi zmiana pościeli oraz wymiana ręczników w pokojach. Zwróć uwagę, że firmę sprzątającą możesz wynająć także do sprzątania klatek schodowych w domach wielorodzinnych.

Sprzątanie biur i obiektów przemysłowych – dlaczego warto zamówić taką usługę?

Kolejną z usług, która cieszy się bardzo dużą popularnością jest sprzątanie obiektów biurowych i przemysłowych. Jeżeli chodzi o pomieszczenia biurowe, to zakres wykonywanych prac częściowo pokrywa się z tym, co zawiera oferta dla osób prywatnych i hoteli. Dochodzi tutaj czyszczenie tapicerki meblowej, czyszczenie i konserwacja, a także zabezpieczanie podłóg w sposób dostosowany do materiału, z jakiego są wykonane. Firmy wykonują też polerowanie powierzchni podłogi, jeżeli tego ona wymaga. W dużych budynkach biurowych oraz przemysłowych wykonywane jest też alpinistyczne mycie okien, które zaliczane jest do prac na wysokościach. Gdy do budynku przynależy garaż podziemny, można zlecić utrzymanie w czystości również tej przestrzeni. Dodatkowo w zależności od profilu działalności, jaką prowadzi przedsiębiorstwo, może ono zamówić także sprzątanie placu budowy, hal produkcyjnych czy magazynów.

Pielęgnacja obszarów zielonych – propozycja dla właścicieli domków jednorodzinnych

Kolejna grupa usług jest skierowana do osób, którym zależy na utrzymaniu w ładzie terenów zielonych znajdujących się na ich posesjach. Chodzi tutaj między innymi i pielęgnację trawników: koszenie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, grabienie liści, odchwaszczanie oraz nawożenie. Pracownicy firm sprzątających mogą zadbać także o wygląd ścieżek ogrodowych wykonanych z kostki brukowej. W zależności od tego, co oferuje przedsiębiorstwo, w ramach umowy można też zlecić mu wykonanie nasadzeń w ogrodzie oraz ich regularną pielęgnację wykonywaną przez profesjonalnego ogrodnika i dendrologa.