Profesjonalny ekspres – zobacz, jak dobrać go do swojej firmy!

Chcesz kupić profesjonalny ekspres do kawy przeznaczony do firmy? W sklepach czeka szeroka gama modeli do wyboru. Jak wybrać ekspres kawowy do kawiarni albo hotelu?

Jaki rodzaj ekspresu najlepiej nadaje się do firmy?

Ekspresy kawowe to urządzenia przyrządzające napoje z ziaren kawy na różne sposoby. Jaki ekspres do kawy do kawiarni lub hotelu będzie sprawdzał się najlepiej?

Do użytku profesjonalnego najlepiej wybrać ekspres, który będzie prosty w obsłudze, ale jednocześnie będzie przyrządzać wysokiej jakości kawę o powtarzalnych parametrach. Te wymagania spełniają ekspresy ciśnieniowe automatyczne.

Automatyczny ekspres ciśnieniowy jest rodzajem urządzenia, które wyposażone jest w zintegrowany młynek do kawy ziarnistej oraz w system mleczny do przygotowywania spienionego mleka. By przyszykować w nim kawę, trzeba jedynie wybrać jej rodzaj na panelu sterowania, dlatego może obsługiwać go też klient.

Alternatywą jest ekspres ciśnieniowy kolbowy. To urządzenie, które nie ma wbudowanego młynka, dlatego trzeba wcześniej zmielić kawę. Do spieniania mleka służy znajdująca się w ekspresie dysza i należy również zrobić to ręcznie. Taki ekspres wymaga więc odpowiednio przeszkolonego pracownika do jego obsługi.

Ekspres do firmy – najważniejsze parametry

Jakie parametry powinien mieć profesjonalny ekspres kawowy do firmy?

Szeroki wybór programówDuże menu pozwala na wybór idealnej kawy, na przykład espresso, latte, americano czy cappuccino. Zróżnicowaną gamę napojów przyrządzanych nie tylko z kawy oferują profesjonalne ekspresy Franke, które są bardzo często wybierane do firm.

Wysoka wydajnośćNależy dobrać ją do oczekiwanej liczby obsługiwanych klientów. Wysoka wydajność sprawi, że ekspres szybko przygotuje wiele naparów.

Prosta obsługaMa ona szczególne znaczenie wtedy, gdy kawa w ekspresie będzie zamawiana bezpośrednio przez klientów. Powinien mieć on czytelny wyświetlacz lub duże przyciski z rodzajami napojów do wyboru.

Łatwe czyszczenieEkspres powinien być regularnie czyszczony. Najlepiej, aby był on wyposażony w specjalną funkcję czyszczenia i przypominania o jego wykonaniu, dzięki czemu można łatwiej utrzymać go w odpowiednim stanie.

Podłączenie do sieci wodociągowejDzięki niemu można od razu podłączyć ekspres do źródła wody i nie trzeba regularnie jej dolewać.