Rękawiczki jednorazowe plast

Rękawiczki jednorazowe to produkty, na które w ostatnim czasie panuje bardzo duże zapotrzebowanie.

W sklepach można dostać różnego rodzaju produkty chroniące ręce. Tak szeroki wybór pozwala dopasować rękawiczki jednorazowe do indywidualnych potrzeb użytkownika, a także pracy, jaką ma zamiar w nich wykonywać. Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych? Gdzie najlepiej się w nie zaopatrywać?

Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych?

Rękawiczki jednorazowe dostępne są w kilku rozmiarach i rodzajach. Zazwyczaj podzielone są na rozmiary S, M i L. To pozwala dobrać je do rozmiaru dłoni osoby, która będzie z nich korzystać. Natomiast jeżeli chodzi o rodzaje rękawiczek jednorazowych, to wyróżnia się przede wszystkim:

  • rękawiczki lateksowe – to jeden z najpopularniejszych rodzajów rękawiczek jednorazowych. Zazwyczaj wykorzystywane są przez pracowników służby zdrowia, chociaż chętnie sięgają również po nie osoby chcące ochronić swoje dłonie przed drobnymi uszkodzeniami. Z uwagi na to, że są wykonywane z kauczuku, mogą powodować uczulenia. Dobrze chronią przed drobnoustrojami;
  • rękawiczki nitrylowe – są to rękawiczki delikatniejsze od lateksowych, jednak są odpowiednie dla osób, u których występuje alergia na kauczuk. Są wykonywane bowiem z syntetycznego materiału. Wskazuje się, że charakteryzują się stosunkowo dobrą odpornością na działanie środków chemicznych. Chętnie wykorzystywane są w gabinetach medycznych i kosmetycznych;
  • rękawiczki winylowe – są przyjazne w dotyku i wytrzymałe. Dobrze chronią nie tylko przed środkami chemicznymi, ale i płynami ustrojowymi.
  • rękawiczki foliowe – są to rękawiczki, które poleca się do ochrony dłoni w czasie prac, które są mało inwazyjne. Mogą być stosowane również jako wkładka do innego rodzaju rękawic. Stosuje się je m.in. jako ochrona przed zabrudzeniem i przebarwieniami. Najczęściej można spotkać je w sklepach na działach z pieczywem czy mięsem. Często są wykorzystywane także na stacjach benzynowych – dostępne są przy dystrybutorach paliwa.

Gdzie warto zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe?

Sytuacja w kraju spowodowała, że popyt na rękawiczki jednorazowe znacznie wzrósł. Dlatego w sklepach stacjonarnych często po prostu ich brakuje, albo są mocno drogie. W związku z tym, warto zainteresować się Internetową ofertą, zobacz również rękawiczki jednorazowe plast. Są one dostępne w przystępnych cenach, a także atrakcyjnych pakietach. Na wspomnianej stronie można zakupić praktycznie każdy rodzaj rękawiczek jednorazowych.