Rodzaje ogrodzenia z bloczków betonowych – poznaj dostępne rozwiązania

Wydaje Ci się, że ogrodzenia z bloczków betonowych nie potrafią zaskakiwać? Obecnie wybór gotowych elementów modułowych i możliwości ich łączenia są bardzo szerokie. Pozwala to tworzyć niezwykle różnorodne ogrodzenia, które pasują do każdego stylu architektury. Dowiedz się więcej i wybierz ogrodzenie betonowe modułowe dla siebie!

Ogrodzenia z bloczków betonowych – gładkie i łupane

O stylu ogrodzenia z bloczków betonowych w znacznej mierze decydują zastosowane do jego budowy elementy. Można je podzielić na dwa główne typy:

  • bloczki ogrodzeniowe gładkie – mają równe powierzchnie i często nowocześniejszą stylistykę oraz kolorystykę;
  • bloczki ogrodzeniowe łupane – mają nierówne, nieregularne powierzchnie przypominające naturalny kamień.

Wybór rodzaju bloczków zależy od indywidualnych preferencji inwestora. Bloczki łupane bardziej rustykalne w charakterze, nadają ogrodzeniu unikalnego wyglądu, często lepiej pasują do posesji utrzymanych w klasycznym stylu, choć nie jest to regułą. Bloczki gładkie za to zwykle lepiej pasują do nowoczesnej architektury. Ponadto szybciej się je montuje. Nie musisz jednak wybierać tylko jednego stylu. Zdarza się bowiem, że te dwa typy elementów są ze sobą łączone w celu stworzenia oryginalnej aranżacji.

Rodzaje ogrodzenia z bloczków betonowych – poznaj dostępne rozwiązania

Ogrodzenie betonowe modułowe – pełne lub ażurowe

Bloczki betonowe pozwalają też tworzyć ogrodzenia o zróżnicowanym stopniu przezierności. Często tworzy się z nich jednolite „mury”, które są niezwykle solidne i zapewniają maksymalną prywatność. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się odgrodzić od ciekawskich spojrzeń, ale także np. hałasu czy kurzu z pobliskiej ulicy. Pełne ogrodzenia z bloczków betonowych pomagają też osłonić działkę przed wiatrem.

Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Bloczek betonowy może bowiem również posłużyć do budowy ażurowych konstrukcji. Ponadto często z tego typu elementów tworzy się podmurówki i słupki wypełniane przęsłami dowolnym stylu – np. metalowymi, kutymi lub drewnianymi. Pozwala to na uzyskanie optymalnego poziomu oddzielenia działki od świata zewnętrznego, a także uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Możliwość łączenia ogrodzenia z bloczków betonowych z przęsłami dowolnego typu umożliwia także stworzenie płotu dopasowanego do każdego stylu architektonicznego.

Ogrodzenia z bloczków betonowych – dopasowane do Twojej posesji

Ogrodzenia z bloczków modułowych należą do najbardziej uniwersalnych. Swoboda w zakresie wykorzystania i łączenia elementów pozwala je dopasować do każdych potrzeb i oczekiwań oraz zastosować w niemal dowolnych warunkach. Bloczki betonowe z łatwością dopasują się do każdego stylu architektonicznego – nie tylko za sprawą zróżnicowania faktur, ale także dzięki dostępności wielu kolorów. Możliwość budowania z nich jak z klocków pozwala natomiast osiągnąć wybrane wymiary i kształt ogrodzenia. Dzięki temu pozwalają realizować nawet nietypowe pomysły.