Rozwód Katowice – Sprawdź, ile kosztuje sprawa rozwodowa!

Rozwód w Polsce orzekany jest, gdy nastąpi trwały rozkład pożycia małżeńskiego, a małżonków nie łączą już więzi ekonomiczne.

Sprawa rozwodowa to punkt zwrotny, w którym niezastąpione jest profesjonalne wsparcie prawne szczególnie przydatne, kiedy konieczne jest opracowanie porozumienia wychowawczego, dokonanie podziału majątku czy rozwiązanie problemu wspólnego kredytu. Ile kosztuje sprawa rozwodowa?

Jak wygląda rozwód?

Rozwód Katowice orzeka Sąd pod warunkiem nastąpienia zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, co oznacza, że małżonkowie nie mają wspólnego miejsca zamieszkania, nie decydują razem o wydatkach i nie przyczyniają się do zaspokajania wzajemnych potrzeb życiowych. Sąd może także orzec, kto ponosi winę za rozkład pożycia, co w przypadku niskich dochodów może przychylić się do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o alimenty od byłego małżonka.

Kancelaria specjalizująca się w sprawach rozwodowych to najlepszy sposób, aby rozwód Katowice przebiegał w profesjonalny i zgodny z wymogami formalnymi sposób. Pełnomocnik może składać wnioski oraz stawiać się na rozprawach i przesłuchaniach świadków, co oznacza, że nie ma konieczności zbędnego pojawiania się w Sądzie.

Rozwód z orzekaniem o winie

Rozwody dzielą się na te bez orzekania o winie i z orzekaniem o winie. Rozwód bez orzekania o winie jako najszybszy sposób zakończenia małżeństwa może dojść do skutku już na pierwszej rozprawie. Jeśli decydujemy się na rozwód z orzekaniem o winie, proces znacznie się wydłuża – na przykład, gdy występowała przemoc psychiczna w domu, ofiara przemocy musi wykazać winę współmałżonka.

Podstawowa opłata sądowa to 600 zł, z czego powód może otrzymać zwrot 300 zł oraz 150 zł od współmałżonka, kiedy sprawa dotyczy rozwodu bez orzekania o winie. Kancelaria prawna także pobiera stosowne opłaty, w przypadku https://gaworkancelaria.pl/rozwod-katowice porada prawna w sprawie rozwodowej to koszt rzędu 250 złotych. Samo honorarium za prowadzenie sprawy o rozwód Katowice uzależnione jest od szeregu czynników, w tym ilości rozpraw czy długości trwania sprawy, a ostateczna cena usługi ustalana jest indywidualnie podczas spotkania z klientem.