Stół do jadalni, industrialny czy klasyczny – który lepszy?

Urządzając jadalnię, zazwyczaj zaczynamy od wybrania stołu. I nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że jest on sercem tego pomieszczenia. To przy nim domownicy spotykają się na wspólne posiłki, czy też przyjmowani są goście, podczas różnego rodzaju spotkań. Dobry stół powinien być trwały, solidny i dobrany do naszych potrzeb oraz większości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Ważny jest również styl, w którym wykonano dany mebel.

Stół w stylu klasycznym

W zależności od naszych upodobań estetycznych możemy zdecydować się na stoły zaprojektowane w stylu industrialnym lub klasycznym. Który stół będzie lepszy? Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Stoły klasyczne, wykonane są zazwyczaj z litego drewna, dzięki czemu są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Ponadto, doskonale pasują do większości aranżacji. Decydując się na stół klasyczny, mamy gwarancję, że będzie to mebel wysokiej jakości, który będzie z nami długie lata. Miłośnicy drewna, z pewnością nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem mebla, który będzie spełniał ich oczekiwania. Do dyspozycji mają stoły wykonane z różnych rodzajów drewna, takich jak np. heban, dąb, jesion. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie różnorodnej stylistyki. Drewno daje również duże możliwości dodatkowej obróbki, takiej jak lakierowanie, malowanie lub postarzanie.

Stoły Industrialne

Stoły zaprojektowane w stylu industrialnym będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie oryginalność. Meble wykonane w tym stylu, to najczęściej połączenie metalu i drewna. Pozwala to na stworzenie mebli o ciekawym designie, który doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. A także tych, których właściciele cenią sobie niezależność. Duże, otwarte przestrzenie w stylu loftowym, to idealne tło dla industrialnego stołu. Taki mebel może stać się ozdobą jadalni, jeśli tylko zadbamy o to, aby posiadał oryginalną formę i ciekawy design. Plusem stołów industrialnych jest również fakt, że mamy większą dowolność w dobieraniu do nich krzeseł. Można bowiem pójść w jak największą spójność i dopasować krzesła wykonane z takich samych materiałów jak stół, albo zaszaleć, tworząc wnętrze bardziej artystyczne i dobierając miejsca do siedzenia na zasadzie kontrastu.

Odpowiadając sobie na pytanie, jaki stół będzie dla nas najlepszy, należy uwzględnić swoje potrzeby estetyczne, styl, w jakim mamy urządzoną jadalnie oraz przestrzeń, jaką dysponujemy. Pozwoli nam to na wybranie mebla, który umożliwi nam wygodne korzystanie z jadalni, jednocześnie ciesząc się z pomieszczenia urządzonego w spójny i estetyczny sposób.