Tabletki na wypadanie włosów – czy są skuteczne?

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy wielu z nas. W celu ograniczenia tego procesu nie wystarczy stosowanie odpowiednich kosmetyków. Podstawą jest odpowiednia dieta, a niekiedy dodatkowo przyjmowanie suplementów diety. W jaki sposób tabletki na wypadanie włosów mogą nam wówczas pomóc?

Preparaty o działaniu przeciw wypadaniu włosów

Przeciętny człowiek traci każdego dnia ok. 100-150 włosów – choć może wydawać się, że to dość dużo, jest to całkowicie normalne. Nie jesteśmy w stanie kontrolować tego procesu i nie bylibyśmy w stanie oszacować tej liczby z odpowiednią dokładnością. Problemem staje się dopiero wyraźne i dostrzegalne każdego dnia przerzedzanie się włosów – zwłaszcza podczas mycia i czesania. Może być to dla nas sygnałem, że czas sięgnąć po tabletki na wypadanie włosów.

Zadaniem tego typu suplementów diety jest przede wszystkim walka z niedoborem cennych witamin A i E oraz istotnych dla kondycji naszych włosów pierwiastków, takich jak żelazo, selen i cynk. Zrównoważona dieta nie zawsze jest w stanie dostarczyć nam wszystko, czego potrzebują nasze osłabione cebulki. Tabletki na wypadanie włosów często wzbogacone są także o aminokwasy siarkowe i biotynę, skutecznie wzmacniające kosmyki. Ogólnodostępne preparaty sprzyjają tworzeniu budulca naszych włosów, czyli keratyny, a także pobudzają wzrost cebulek. Wiele z nich zawiera też wyciąg ze skrzypu polnego lub pokrzywy, a także drożdże. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego warto dokładnie zbadać ich skład, by dokonać samodzielnego porównania.

Poza przywróceniem kosmykom siły i zdrowego blasku, dobrze skomponowane tabletki na wypadanie włosów skutecznie wzmacniają także nasze paznokcie. Dzięki temu nie tylko skutecznie zwiększymy objętość swoich włosów, ale dodatkowo zapewnimy wytrzymałość często zniszczonej lub podatnej na łamanie płytce paznokciowej. W celu uzyskania pożądanego efektu stosowanie tego typu preparatów musi przebiegać zgodnie z zaleceniami zawartymi w dołączonej do suplementu ulotce. Warto pamiętać, że tabletki na wypadanie włosów są jedynie preparatem pomocniczym i nie zastąpią zbilansowanej diety. Ich działanie warto wspomagać stosowaniem odpowiednich kosmetyków i unikaniem czynników narażających włosy na uszkodzenia.