Uczysz się języka obcego na kursie, ale to nie wystarcza i chcesz przyspieszyć tempo przyswajania nowych słówek i wyrażeń? Przedstawiamy sposoby na to, aby wspomóc naukę języka z kursu!

Kursy językowe to świetny sposób na naukę języków obcych zarówno od strony teoretycznej (gramatyka, słownictwo), jak i praktycznej (nauka umiejętności budowania zdań). Czasem jednak same zajęcia nie są wystarczające, a kursant chce znacznie szybciej zgłębić tajniki danego języka obcego. W jaki sposób można wspomóc przyswajanie nowych słów i wyrażeń?

Oglądaj seriale i słuchaj muzyki w języku, którego się uczysz

Wszyscy doskonale wiedzą, że nauka języka przychodzi lepiej, gdy oglądamy seriale, a nawet słuchamy muzyki w języku, którego się aktualnie uczymy. Lista seriali czy filmów bez dubbingu, czy lektora jest naprawdę spora, wiec każdy z pewnością znajdzie coś, co go zainteresuje. Bardzo ważne jest jednak to, by oglądać w sposób aktywny. Co to oznacza? Przede wszystkim należy wsłuchiwać się w to, co mówią bohaterowie lub uważnie czytać obcojęzyczne napisy. Dla ułatwienia nauki warto notować ciekawe zwroty i regularnie je potem powtarzać.

Obcojęzyczne przepisy

Osoby lubiące gotować, które uczą się akurat języka obcego, mogą postarać się ugotować potrawę (a najlepiej te tradycyjną, charakterystyczną dla miejsca, w którym jest użytkowany), gdzie przepis jest w całości napisany w szlifowanym języku. Takich w sieci znajduje się całe mnóstwo, więc nie będzie to żaden problem.

Obcojęzyczne interfejsy

Czasem głód wiedzy jest tak duży, że kursy językowe Bielsko-Biała okazują się niewystarczające. Co wtedy zrobić? Ucząc się języka, można znacząco przyspieszyć przyswajanie nowych słów, korzystając z wielu sposobów – jednym z nich jest korzystanie z obcojęzycznych interfejsów wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Historyjki i dialogi

Choć kursy językowe Bielsko-Biała pokazują uczniom, w jaki sposób poprawnie składać zdania, ucząc się języka, można zrobić coś więcej, coś, co będzie niezwykle interesujące, a przy tym pomoże podszlifować język. Przy odrobinie chęci i kreatywności ucząc się języka, warto układać własne historyjki i dialogi. Osoby kreatywne mogą wymyślać je samodzielnie, a te, którym nieco pomysłu brakuje, mogą skorzystać z podręcznika, np. otwierając go na losowej stronie i korzystając z zawartego tam słownictwa ułożyć kilka sensownych i logicznie brzmiących zdań.

Poznaj ludzi!

Dobrym sposobem na szybszą naukę języka jest także rozmowa z ludźmi, dla których jest on językiem ojczystym. W obecnych czasach, w dobie internetu i popularności mediów społecznościowych poznawanie ludzi z całego świata, którzy pomogą w nauce ich języka nie stanowi większego problemu.