Wady i zalety: co to jest sufit napinany?

Sufity napinane to sufity podwieszane stanowiące alternatywne rozwiązanie dla klasycznych sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Specjalna konstrukcja w bezinwazyjny sposób maskuje nieestetyczne elementy stropu nie obciążając sufitu właściwego i nie zmniejszając optycznie pomieszczenia. Odpowiednio wybrana powłoka sufitowa nie tylko pomaga ukryć niedoskonałości, ale także stanowi element dekoracyjny.

Sufit napinany – co to jest?

Sufity napinane to sposób na ukrycie niedoskonałości widocznych na stropie właściwym  takich jak elementy konstrukcyjne i instalacyjne czy mankamenty estetyczne, na przykład odpadający tynk. Specyficzny montaż nie obciąża nadmiernie sufitu i nie wymaga specjalnego przygotowania – wykorzystane materiały są bezpieczne oraz ekologiczne: nie powodują brudu i kurzu ani nie mają nieprzyjemnego zapachu.

Sufit naciągany to powłoka sufitowa rozciągnięta na zamontowanych w ścianach listwach montażowych. Membrana wykonana jest z tkaniny poliestrowej lub termokurczliwej folii PCV, a produkcja na zamówienie gwarantuje dopasowanie produktu do specyfiki pomieszczenia i wpasowanie powłoki we wszystkie krzywizny ścian.

Czy warto wybierać sufity naciągane?

Sufity napinane to kompleksowe rozwiązanie, które w praktyczny sposób pozwala ukryć dotychczasowe mankamenty stropu jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny. Powłoka sufitowe może być montowana w dowolnym wnętrzu – od przestrzeni domowych po biura, sklepy i hale magazynowe.

Niepodważalną zaletą jest łatwość użytkowania – sufit napinany nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji, a jego właściwości antystatyczne sprzyjają alergikom. Materiały, z których produkowana jest membrana sufitowa są w pełni bezpieczne: odporne na działanie wilgoci i ognia, a także pleśni i grzybów.

Wady sufitów napinanych to przede wszystkim ich podatność na uszkodzenia mechaniczne i stosunkowo wysoka cena. Aby zminimalizować ryzyko rozdarcia albo zarysowania powłoki, warto zlecić montaż sufitu naciąganego doświadczonym fachowcom. Sufit napinany cena uzależniona jest między innymi od wielkości pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowana powłoka, wybranych materiałów oraz modelu sufitu. Koszt usługi podawany jest po dokonaniu szczegółowych pomiarów i uzgodnieniu wszystkich szczegółów.