Wagi Paletowe

Wagi przemysłowe, jak pewnie dobrze wiesz dzielą się na wiele rodzai. Jednymi z bardziej popularnych wag są wagi paletowe.

Waga paletowa swoje zastosowanie znajduje głównie, w miejscach które przechowują asortyment na paletach, oraz które nie są w stanie, wygospodarować wiele miejsca na prowadzenie biznesu. Wagi paletowe charakteryzują się, stosunkowo niewielkimi rozmiarami w porównaniu do innych wag przemysłowych, oraz są dość lekkie, dzięki czemu często wykorzystuje się ją jako wagi mobilne.  Dlatego też zdecydowana większość wag paletowych na rynku, jest wyposażona w uchwyt oraz w rolki transportowe dzięki czemu, nie są one przymocowane na stałe do jednego punktu w twojej firmie, a przenoszenie ich nie jest problematyczne. Niewielkie rozmiary, oraz mobilność sprawiają że nie ma większych problemów z przechowywaniem takiej wagi.

Kiedy wybierasz wagę paletową warto zwrócić uwagę na ilość czujników tensometrycznych tak żeby pomiar, twojej wagi był jak najbardziej precyzyjny, w końcu zależy ci na tym aby twoje produkty były dokładnie opisane prawda ?

Oczywiście nie jest to jedyny warunek wyboru odpowiedniej wagi, ważne jest też czy będzie ona do użytku na zewnątrz czy w środku pomieszczenia. Możesz wybrać wagę stalową, malowaną proszkowo, której przeznaczeniem jest praca w suchym, zadaszonym magazynie. Możesz również wybrać wagę ze stali nierdzewnej, będzie ona droższa, jednakże będzie miała szersze zastosowanie, gdyż będziesz mógł użyć jej na powietrzu. Warto dodać że wagi ze stali nierdzewnej, wykorzystywane są również w branży spożywczej, oraz chemicznej. W obu tych dziedzinach wykorzystanie takiej wagi, a nie malowanej proszkowo, warunkowane jest przepisami, dlatego też warto abyś zwrócił uwagę czy podobne przepisy nie dotyczą, także twojej branży.

Należy równie dobrać odpowiedni udźwig wagi, do wykonywanej profesji.

Istotnym elementem też jest zadbanie o to żeby kupić wagę z legalizacją, ponieważ nie można zalegalizować wagi, która została wyprodukowana bez legalizacji.

Wagę która posiada legalizacje poznamy po specjalnym oznaczeniu w postaci symbolu „M” przy tabliczce znamionowej wagi. Waga powinna mieć aktualną legalizacje oraz niezbędne certyfikaty, w przeciwnym wypadku możesz się narazić na kary finansowe.