Zamgławianie przestrzeni publicznej skutecznym sposobem na walkę z wirusami

Zamgławianie przestrzeni publicznej skutecznym sposobem na walkę z wirusami
O tym, jak ważne jest dezynfekowanie przestrzeni publicznej przekonaliśmy się w czasach pandemii. Tak naprawdę jednak oczyszczanie najbliższego środowiska z nadmiaru wirusów oraz kontrolowanie jakości powietrza oraz czystości nawierzchni powinno być istotne zawsze. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym przepływem osób, istnieje wzmożone ryzyko przenoszenia się groźnych drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Na szczęście, istnieją sposoby na to, aby szybko i skutecznie ozonować pomieszczenia zamknięte. Jest to ozonowanie. Poniżej kilka słów na temat tej metody dezynfekcji przestrzeni zamkniętych.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie, czyli inaczej mówiąc: zamgławianie to taka metoda dezynfekcji, która polega na rozpylaniu mgły zawierającej substancje zwalczające drobnoustroje. Jest to niezwykle skuteczny sposób na zabezpieczenie pomieszczeń w czasie epidemii koronawirusa. Przed epoką pandemii była to czynność zarezerwowana zwykle dla gabinetów lekarskich, wozach medycznych oraz na oddziałach w szpitalach. Obecnie jest to już codzienność biurowców, przestrzeni użyteczności publicznej, a także środków komunikacji miejskiej. Ozonuje się recepcje, placówki pocztowe, pasaże handlowe, szkoły, a także wnętrza tramwajów i autobusów.

Jak dezynfekuje się pomieszczenia za pomocą ozonowania?

Zamgławianie biur Warszawa przebiega przy użyciu urządzenia, które rozpyla wodę nasączoną środkiem dezynfekującym pod dużym ciśnieniem. Powstaje wówczas mgła, która przenika nie tylko powietrze, ale także osiada na podłodze i wszelkich powierzchnia oraz wnika w zasłony, tapety, obrazy, a także w siedziska mebli i tkaniny. Ozonuje się jedynie przestrzeń zamkniętą. Dzięki temu, że środek dezynfekujący jest rozpylany pod dużym ciśnieniem i jest rozproszony, szybko dociera nawet do najgłębszych zakamarków wnętrz. Jest to zdecydowanie bardziej skuteczna metoda dezynfekowania przestrzeni niż przecieranie czegokolwiek szmatką nasączoną substancją odkażającą.

Jak długo trwa zamgławianie pomieszczeń?

Czas pracy uzależniony jest od kubatury pomieszczenia. Im jest większe, tym generator pary musi działać dłużej. Wiele zależy oczywiście od wydajności sprzętu, którym dysponuje firma oferująca ozonowanie biur, a także od tego, jaką technologię pracy przybrano.

Zamawiając usługę zamgławiania pomieszczeń zwróćmy uwagę nie tylko na cenę, ale także na czas pracy, technologię, rodzaj używanego środka do dezynfekcji oraz sposób rozpylania. Istotne jest także to, czy firma ma doświadczenie w oczyszczaniu pomieszczeń tą metodą.