Zastosowanie nowoczesnych okien PCV

Współczesne okna PCV, choć z pozoru nie różnią się znacząco od okien wykonywanych w podobnej technologii sprzed kilku dekad, mają o wiele lepsze parametry użytkowe oraz wytrzymałość. Normy określające podstawowe właściwości nawet standardowych okien PCV sprawiają, że w większości wypadków wymiana nawet kilkunastoletnich okien na nowe może się z perspektywy czasu opłacać. Gdzie stosowane są najczęściej okna PCV, jakie stwarzają możliwości aranżacji wnętrz, jak i przestrzeni zewnętrznych budynków?

Budowa, remonty i modernizacje mieszkań oraz budynków – okna PCV

Wyposażenie nowego budynku w okna jest decyzją inwestora mającą swoje konsekwencje w późniejszym użytkowaniu. Ponieważ różnice cenowe dotyczące okien PCV, drewnianych czy aluminiowych potrafią być znaczne, wiele osób rozważa zastosowanie najtańszej opcji. Każdy z typów okien może mieć nieco odmienne zastosowania a przede wszystkim właściwości. Okna PCV w standardowych zastosowaniach w budynkach mieszkalnych, a także użyteczności publicznej stanowią jednak najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. W najwyższych wieloszybowych rozwiązaniach, obejmujących wielokomorowe profile oraz montaż z ciepłą ramą pozwalają na uzyskanie doskonałych parametrów cieplnych, nieosiągalnych w tej samej cenie w przypadku okien drewnianych. Dodatkowo umożliwiają również okleinowanie, dzięki któremu zyskują pożądany wygląd, imitując okna drewniane, metalowe czy w innym, wybranym kolorze z dostępnej palety.

Parametry użytkowe i estetyczne okien PCV na co dzień

Dobrej jakości okna PCV wyposażone są w funkcjonalne okucia, opcjonalnie również z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Pozwalają na montaż mechanizmów uchylnych czy innych systemów otwierania, stosowanych na przykład w oknach znajdujących się na nietypowych wysokościach. Uniwersalność współczesnych profili PCV, z jakich tworzone są okna, pozwala na budowę różnorodnych przeszkleń doskonale dopasowanych do estetyki elewacji budynku oraz jego wnętrza. Możliwość personalizacji okien PCV zapewnia także opcja zamówienia ich w wybranej kolorystyce, zarówno od środka pomieszczeń, jak i zewnętrznej.