Ile może potrwać nauka pływania u dzieci?

Jako rodzice już od najmłodszych lat dbamy o rozwój naszych dzieci. Dbamy o to, aby zdrowo się odżywiały i dobrze się uczyły oraz były sprawny fizycznie. Dobrze jest także już od najmłodszych lat uczyć dziecko pływania, ponieważ pływanie wpływa bezpośrednio na zdrowie, rozwija układ odpornościowy oraz wzmacnia aktywność fizyczną.

Pływanie wpływa także na cały układ ruchowy człowieka, między innymi na jego kondycję, zręczność oraz wytrzymałość. Ucząc dziecko od małego pływania, wpływamy także na jego poczucie pewności siebie i zapobiegamy jego różnego rodzaju lękom przed wodą.

Kiedy zacząć uczyć, pływać dziecko?

Specjaliści od pływania zalecają zabierać dziecko ze sobą do wody już, gdy ma 4 miesiące. Wcześniej możemy jedynie spędzać z dzieckiem czas w wodzie, ponieważ bardzo małe niemowlę nie ma jeszcze w pełnej świadomości swojego ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać się do szkoły pływania dla niemowląt, gdzie doświadczony instruktor będzie uczył dziecko odpowiednich umiejętności, dzięki czemu już po krótkim okresie zacznie samo chętnie wchodzić do wody.

Jeśli natomiast nie chcesz wydawać pieniędzy na instruktorów i samodzielnie chcesz uczyć dziecka pływania to możesz zabierać go ze sobą na basen. Na początek musimy dać dziecku się przyzwyczaić do wody, aby nie kojarzyło mu się to z czymś nieprzyjemnym. Ważne jest również, aby ten pierwszy kontakt dziecka z wodą był taką formą zabawy, dzięki czemu dziecko samo chętniej będzie chciało wchodzić do tej wody, a przy okazji uczyć się pływać.

Dzieci w wieku szkolnym mogą podjąć naukę pływania w firmie Agama Sport. Ofertę można obejrzeć na stronie https://www.agamasport.pl/nauka-plywania-krakow/

Ile może potrwać nauka pływania u dzieci?

Niestety nie można jednoznacznie określić jak szybko dziecko nauczy się techniki pływania, ponieważ każdy ma swoje własne tempo uczenia i każdy z nas ma swoje słabe i mocne strony, które bezpośrednio wpływają na umiejętność nauki pływania.

Żeby dziecko nauczyło się dobrze pływać potrzeba kilkunastu dobrych lekcji, które przygotują małego ucznia do profesjonalnego pływania. Musimy również pamiętać, że nie możemy wywierać żadnej presji na dziecku, ani zmuszać go czy też negatywnie komentować jego pierwsze kroki.

Oczywiście im częściej będziemy zabierać dziecko na basen i więcej czasu będzie spędzało w wodzie, tym szybciej przyswoi umiejętności pływania. Starsze dzieci około 5-letnie znacznie łatwiej będzie przyswajać wszelkie techniki związane z prawidłową pływania niż małe jednoroczne czy dwuletnie dziecko, które dopiero zaczyna poznawać świat. Niektóre dzieci mogą już w ciągu kilkunastu dni swobodnie utrzymywać się na wodzie, natomiast inne będą wymagały więcej uwagi i więcej czasu, aby samodzielnie pływać.