Jak dbać o skórę twarzy?

Regularnie wykonywana pielęgnacja ciała i twarzy dobrze dobranymi produktami to nie tylko komfortowe uczucie miękkiej, zadbanej skóry, ale także swoista inwestycja w jej przyszłość. Procesy związane z upływem lat są wprawdzie nieodwracalne, ale możemy je skutecznie opóźnić i złagodzić, pamiętając od najmłodszych lat o codziennej pielęgnacji. Jak zadbać we właściwy sposób o skórę na twarzy, aby uchronić ją przed wysuszeniem i efektami ubocznymi życia w wielkim mieście, gdzie jest bardziej narażona na zanieczyszczenia ze względu na smog?

Zabiegi pielęgnujące skórę na twarzy

Pielęgnacja ciała i skóry na twarzy to przede wszystkim ich regularne oczyszczanie, najlepiej dwa razy dziennie. Skóra na twarzy jest wyjątkowo delikatna i narażona na podrażnienia, warto więc przemyć ją kosmetykami typu olejek w wodzie zmywający wszelkie zanieczyszczenia od razu po porannej pobudce, po przyjściu do domu oraz wieczorem. Po przemyciu skóry twarzy warto oczyścić ją w drugim etapie – używając delikatnego żelu myjącego, który zmyje do końca resztki użytych kosmetyków, zanieczyszczeń czy nadmiaru sebum. Dobrym wyborem będą kosmetyki oczyszczające, zawierające dodatkowo kwas hialuronowy, który skutecznie nawilża skórę i pozostawia ją na długo gładką. Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, nawadniamy ją, stosując odpowiednio dobrane kremy lub żele. Warto używać ich co najmniej dwa razy dziennie lub, jeśli zauważymy, że skóra jest nadmiernie przesuszona, napięta i podrażniona – nawet częściej. Aby kosmetyki nawilżające działały efektywniej, warto też raz na dwa tygodnie zastosować delikatny peeling, pozwalający usunąć martwy naskórek, odblokować pory i poprawić ukrwienie skóry, dzięki czemu nabierze ona promiennego wyglądu – więcej informacji o pielęgnacji skóry znajdziesz na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Dodatkowo raz w tygodniu można zastosować bardziej dogłębne nawilżenie, w postaci maski zawierającej dużo składników odżywczych w skoncentrowanej postaci. Można na przykład nałożyć ją na twarz i pozostawić przez całą noc, jeśli kosmetyk ma postać delikatnego kremu, ponieważ w trakcie snu skóra ma lepsze zdolności regeneracyjne.

Podobne zabiegi pielęgnujące warto stosować nie tylko na twarz, ale całe ciało, pamiętając o doborze kosmetyków odpowiednich do poszczególnych jego partii.

Jakie kosmetyki dobrać do pielęgnacji?

Decydując się na zakup kosmetyków do pielęgnacji skóry na twarzy i ciele, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej potrzeby, które mogą być bardzo indywidualne. Warto też dobrać kosmetyki z jednej linii, np. Neutrogena Hydro Boost, w której znajdziemy produkty do kompleksowej pielęgnacji. Dzięki temu poszczególne kosmetyki nie będą wchodzić ze sobą w kolizję i zapobiegniemy ryzyku wystąpienia reakcji alergicznych.