Jak zorganizować oświadczyny w święta?

Zaręczyny to bardzo ważny dzień w życiu przyszłych małżonków. Jeśli chcesz, by Twoja ukochana na zawsze zapamiętała tę sytuację jako wyjątkową i niezwykłą, dokładnie się do niej przygotuj.

Dlaczego w Boże Narodzenie?

Okres świąt Bożego Narodzenia to moment, kiedy wszyscy członkowie rodziny spotykają się i wspólnie cieszą się tymi wyjątkowymi chwilami. To także doskonała okazja na to, by złożyć deklarację i poprosić ukochaną o rękę. Święta są szczególnie dobrą opcją, jeśli nie wyobrażasz sobie oświadczyn przeprowadzonych inaczej niż przy Twoich bliskich – w końcu czy jest jakiś dzień, kiedy łatwiej ich wszystkich zebrać?

Zastanów się nad scenerią

Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz oświadczyć się przy bliskich, czy raczej w odosobnieniu, a później przekazać wszystkim radosną nowinę. Tę kwestię uzależnij od preferencji swoich, ale również Twojej wybranki: jeśli Ty uważasz, że lepsze byłyby oświadczyny przy wszystkich, ale jednocześnie wiesz, że Twojej drugiej połówce nie przypadnie to do gustu – zastanów się, czy nie lepiej zorganizować oświadczyn w sposób kameralny.

Nie zapomnij o pierścionku!

Planując oświadczyny musisz oczywiście wybrać pierścionek zaręczynowy – białe złoto, żółte złoto albo zupełnie inny kruszec – musisz dokładnie zapoznać się z aktualnie dostępną ofertą i zastanowić, jaka opcja najbardziej przypadnie do gustu Twojej przyszłej żonie. Jeśli nie masz co do tego pewności, przyjrzyj się biżuterii, którą nosi na co dzień lub podpytaj jej przyjaciółek – tylko zachowaj przy tym dyskrecję, zwłaszcza jeśli zależy Ci, by Twoja ukochana miała niespodziankę!

Wtajemnicz bliską osobę

Jeśli planujesz oświadczyny w gronie najbliższych, rozważ wtajemniczenie jednej z osób. We dwójkę będzie Wam zdecydowanie łatwiej przeprowadzić wszelkie niezbędne przygotowania dyskretnie i bez wzbudzania zbędnych podejrzeń. Wybierz jednak osobę zaufaną, a także taką, która będzie potrafiła powściągnąć swoje emocje tak, by nie zdradzić się przedwcześnie.

Dokładnie zaplanuj ten dzień

Nim nadejdzie dzień, w którym oświadczysz się ukochanej, koniecznie odpowiednio go zaplanuj. W ten sposób nie tylko przygotujesz każdy szczegół, ale również zmniejszysz poziom zdenerwowania. W końcu zdecydowanie łatwiej jest działać według określonego planu i zachować przy tym pełen spokój!

Nie stresuj się!

Skoro planujesz oświadczyny, to zapewne znasz swoją ukochaną dość dobrze. To Twoja druga połówka, z którą chcesz spędzić resztę życia! Nie stresuj się zatem zanadto: nawet jeśli jakiś szczegół oświadczyn nie do końca się uda, zapomnisz co chciałeś powiedzieć albo ktoś przedwcześnie dostrzeże i zdemaskuje Twoje działania – Twoja ukochana z pewnością doceni nakład pracy, jaki włożyłeś w przygotowanie tego dnia. Dlatego skup się na świętowaniu chwili i zapomnij o nerwach – to ma być przyjemny dzień!

Planowanie wymarzonych oświadczyn może być czasochłonne, dlatego zajmij się tym z odpowiednim wyprzedzeniem. W ten sposób zyskasz pewność, że ten dzień przebiegnie dokładnie tak, jak tego chcesz!