Jaka księgowość najlepsza dla małych firm?

Obecnie możemy zauważyć coraz większą popularność wśród przedsiębiorców, którzy uciekają od tradycyjnej księgowości na rzecz księgowości online. Dzięki księgowości online przedsiębiorca może prowadzić ewidencję za pomocą komputera, tabletu lub telefonu, który ma dostęp do internetu, dzięki czemu pozwala to na wystawianie faktur online, wprowadzanie kosztów oraz generowaniu różnego rodzaju raportów.

Przedsiębiorca, który decyduje się na prowadzenie księgowości online może samodzielnie wprowadzać wszelkie dokumenty, jak również zlecić to upoważnionej osobie, która będzie odpowiedzialna za księgowość. Dodatkowo decydując się na wynajęcie dobrego biura księgowego, przedsiębiorca może liczyć na pomoc w przypadku skomplikowanych operacji w przedsiębiorstwie.

Jaka księgowość najlepsza dla małych firm?

Najczęściej wybieraną księgowością wśród małych firm, freelancerów oraz osób samozatrudnionych jest księgowość online. Prowadząc księgowość twojego biznesu za pomocą internetowej aplikacji możemy zalogować się do systemu księgowego w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia i nocy i wystarczy nam do tego tylko i wyłącznie internet oraz odpowiednie urządzenia. Pozwala to na uzyskanie dostępu do danych księgowych firmy w dowolnym momencie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Jedną z wielu zalet księgowości online jest to, że na bieżąco możemy śledzić zaplanowane wydatki oraz na bieżąco mamy wiedzę o podatkach do zapłacenia. Z raportów przeprowadzonych przez różne firmy księgowe wynika, iż koszty prowadzenia księgowości dla małych firm wynoszą od 100 do maksymalnie 500 zł miesięcznie.

Kolejną zaletą księgowości internetowej jest przechowywanie danych w chmurze, dzięki czemu mamy zagwarantowane bezpieczeństwo wszystkich dokumentów firmowych. Mamy zagwarantowane bezpieczeństwo w przypadku, gdyby doszło do awarii któregoś z serwerów lub w przypadku, gdyby doszło do kradzieży czy też uszkodzenia komputera, na którym przechowywane są pliki.

Natomiast w biurach rachunkowych, które działają lokalnie poziom zabezpieczeń jest bardzo słaby. Dzieje się to ze względu na to, iż tradycyjne biura nie zabezpieczają w należytych sposób przechowywanych danych i łatwo mogą one zostać wykradzione lub mogą zostać uszkodzone, a nawet całkowicie zniszczone w przypadku awarii serwera, gdzie przechowywane są pliki lub w przypadku poważniejszych awarii takich jak powódź czy też pożar.

Nie masz więcej wątpliwości, że obecnie najlepszą księgowością jest księgowość online i z roku na rok będziemy zauważać coraz większą liczbę przedsiębiorców, którzy przenoszą swoje dokumenty firmowe z lokalnych biur rachunkowych do biur, które posiadają księgowość internetową.

Firmy które udostępniają księgowość online:

 • Biuro rachunkowe RoscoTax
  Adres: ul. Pod Dębami 1/2, 30-389 Kraków
  Telefon: 12 257 10 70
  E-mail: [email protected]
 • https://roscotax.pl/
 • Biuro Rachunkowe Morawska
  Adres: ul. Zawiła 51a, 30-442 Kraków
  Telefon: +48 607 320 252
  E-mail: [email protected]
 • Biuro Rachunkowe SalSoft  
  Adres: ul. Siewna 18, 31-231 Kraków
  Telefon: +48 535 511 911
  E-mail: [email protected]
 • Biuro Rachunkowe Kraków PRYM  
  Adres: Gabriela Narutowicza 5, 31-221 Kraków
  Telefon: +48 508 104 493
  E-mail: [email protected]
 • Biura rachunkowe – Gorfin  
  Adres: ul. Gęsia 8, 30-001 Kraków
  Telefon: 12 307 36 66
  E-mail: [email protected]