Nowoczesne drzwi zewnętrzne – jak wybrać najlepszą opcję?

Drzwi wejściowe to jeden z ważniejszych elementów ochrony naszego domu lub mieszkania. Powinny być nie tylko ładne, ale także spełniać podstawowe zadania względem bezpieczeństwa. Na co uważać wybierając drzwi do własnego wymarzonego M? Jaka stylistyka jest obecnie popularna i w czym może się wyrazić w przypadku drzwi wejściowych? Jakie są najważniejsze warunki techniczne, jakie drzwi powinny spełniać, aby zapewnić nam maksimum ochrony, izolacji cieplnej oraz izolacji dźwiękowej?

1. Drzwi zewnętrzne – jakie warunki techniczne powinny spełniać?

2. Drzwi zewnętrzne nowoczesne – jaka stylistyka wpasuje się we współczesne standardy?

3. Drzwi wejściowe – jak wybrać najlepsze?

4. O czym jeszcze pamiętać przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne – jakie warunki techniczne powinny spełniać?

Każdemu z nas zależy, aby drzwi wejściowe do swojego domu wybrać nie tylko przez wzgląd na ich estetykę, ale również bezpieczeństwo. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami powinny mieć one szerokość nie mniejszą niż 0,9 metra oraz być nie niższe niż 2 metry. Dodatkowo muszą one spełnić stosowne wymagania również względem zatrzymywania ciepła oraz wytrzymałości na próbę sforsowania. Idealne drzwi wejściowe są odporne na warunki atmosferyczne oraz wytłumiają dźwięki z zewnątrz mieszkania lub domu. Dodatkowo muszą posiadać odpowiednie wzmocnienia zabezpieczające je przed próbą przecięcia lub zrobienia w nich dziury. W połączeniu z wysokiej jakości zamkiem antywłamaniowym będą stanowić idealną barierę dla nieproszonych “gości”.

Drzwi zewnętrzne nowoczesne – jaka stylistyka wpasuje się we współczesne standardy?

Współcześnie wiele osób wybiera nowoczesne style aranżacji wnętrz, jak minimalizm, industrializm czy styl skandynawski. Gdy zajmujemy się wyposażaniem naszego nowego mieszkania lub domu, naturalnym jest że chcemy, aby wszystko zgrabnie do siebie pasowało. Drzwi zewnętrzne nie są tu wyjątkiem – w końcu widzimy je codziennie, w dodatku wielokrotnie w ciągu doby. Zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz powinny wpisywać się estetycznie w wybrany rodzaj aranżacji. Możemy przy tym eksperymentować zarówno z kolorami, jak i  z samym designem skrzydła. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://drzwimartom.pl/blog/nowoczesne-drzwi-zewnetrzne/.

Drzwi wejściowe – jak wybrać najlepsze?

Wybierając drzwi wejściowe warto zwrócić uwagę na to, jakie modele wpisują się w wybrany przez nas styl aranżacji, a następnie sprawdzić poprzez ich specyfikację, które dodatkowo wypełniają wszystkie nasze wymogi techniczne. Taki sposób działania skutecznie pozwoli odsiać te opcje, które nie są w stanie sprostać powyższym kryteriom i automatycznie zmniejszy pulę produktów, spośród których przyjdzie nam wybrać ostateczny model. Jest to metoda, która pozwala zaoszczędzić nasz czas oraz pieniądze, ponieważ minimalizujemy ryzyko nietrafionego zakupu i konieczności wymiany.

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Wybierając drzwi należy również zwrócić uwagę na to, że będą one widoczne zarówno z wnętrza, jak i od zewnątrz domu lub mieszkania. W związku z tym powinniśmy sprawdzić, jak prezentują się z obu stron. Dodatkowo – szczególnie w przypadku domów pasywnych – bardzo istotne jest, czy drzwi zatrzymują ciepło w dostatecznie wysokim stopniu. Dla naszego własnego komfortu powinniśmy także upewnić się co do przepuszczalności dźwięków – zwłaszcza w sytuacji, gdy wybieramy drzwi do mieszkania, a klatka schodowa jest skonstruowana w taki sposób, że generuje echo.