Pożyczka przez internet – gdzie szukać najlepszych ofert?

Usługi finansowe cały czas się zmieniają, by jak najlepiej dopasować się do oczekiwań współczesnych klientów. To powoduje, że pieniądze można pożyczać już nie tylko w bankach, ale także szeregu instytucji pozabankowych. Często takie pożyczki można zaciągnąć przez internet – wystarczy kilka kliknięć, by pieniądze pojawiły się na koncie. Gdzie można szukać takich ofert i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Najlepsze oferty pożyczek pozabankowych – gdzie szukać informacji?

Każda firma udzielająca pożyczek tego rodzaju, czy to popularnych „chwilówek”, czy też pożyczek ratalnych, ma swoją stronę internetową. Jednak przeglądania kilkunastu stron jest nużącym zadaniem. Dlatego też warto korzystać z porównywarek tego typu ofert. Jedną z nich znaleźć można na stronie internetowej kreditus.eu/pl/. Co istotne na tej stronie można porównać nie tylko oferty pożyczek, ale także innych ofert usług finansowych proponowanych przez firmy krajowe i zagraniczne. Porównywarka ta umożliwia sprawdzenie propozycji firm z 14 krajów europejskich.

O czym pamiętać decydując się na pożyczkę z firmy pozabankowej?

Przede wszystkim trzeba kierować się rozwagą. Pożyczkę tego typu bardzo łatwo otrzymać, więc wiele osób zaciąga ich bardzo dużo, co może grozić wpadnięciem w pętlę kredytową. Najlepiej nie zaciągać więcej niż jednej pożyczki na raz. Trzeba też dokładnie zapoznać się zawsze z regulaminem działania firmy i treścią umowy ramowej. Dobrze jest też dowiedzieć się, w jaki sposób jest weryfikowana tożsamość pożyczkobiorcy oraz czy są pobierane opłaty dodatkowe np. za wysyłanie monitów w razie opóźnień w spłacie poszczególnych rat pożyczki. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto je wyjaśnić, aby później nie mieć niepotrzebnych nieprzyjemności.

Chcąc zaoszczędzić na braniu pożyczki, można wybrać taką ofertę, gdzie pierwsza pożyczka jest za darmo. Na wspomnianej stronie przy porównaniu poszczególnych firm jest to wyraźnie zaznaczone, gdzie nowi klienci mogą liczyć na taką promocję.