Problemy z niestrawnością? Są na nią sposoby!

Dobrze by było, gdyby problemy z układem pokarmowym występowały jedynie w następstwie przejedzenia, czy zatrucia. Niestety często wywołują je różne schorzenia, które nie leczone intensyfikują się i skutecznie utrudniają życie.

Skąd się bierze niestrawność?

Przyczyn jest całe mnóstwo. Może być wywołana ww. czynnikami, ale też chorobami żołądka, dwunastnicy, czy jelit. Często powoduje ją nietolerancja pokarmowa na konkretny składnik pożywienia, np. na laktozę czy gluten. Te czynniki można wyeliminować i normalnie żyć, unikając dań, zawierających szkodzące substancje. Gorzej, gdy wystąpi przewlekłe zapalenie, choroba refluksowa, czy zespół nadwrażliwego, które są bardzo trudne do całkowitego wyleczenia.

Wielokrotnie przyczyną niestrawności jest stres, zła dieta, spożywanie też niektórych leków, przepracowanie i używki. Tych czynników można uniknąć lub starać się je powoli wyeliminować z codzienności, aby niestrawność ustąpiła.

Jak sobie pomóc?

Warto też sięgnąć po leki bez recepty, które udrażniają pracę jelit i łagodzą objawy ze strony układu pokarmowego. Są to m.in. tradycyjny węgiel powstrzymujący biegunkę, Hepasilim, który można zażyć przed zjedzeniem ciężkiego posiłku czy znany wielu osobom Iberogast. Ten ostatni działa wiatropędnie, rozkurczowo oraz hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Po zjedzeniu posiłku nie odczuwa się obciążenia, uczucia sytości, co jest częstym objawem osób borykających się z niestrawnością. Żołądek i jelita zostają rozluźnione, ulga wiec jest znacznie odczuwalna. Odchodzą też dolegliwości bólowe brzucha, zgaga, nudności i wzdęcia.

Jest to lek naturalny składający się z dziewięciu wyciągów ziołowych działających wielokierunkowo, łagodzących różne dolegliwości związane z niestrawnością. Szczególnie wskazany dla chorych na zespół jelita drażliwego i dyspepsję czynnościową. Pakiet takich ziół jak ostropest plamisty, mięta pieprzowa, glistnik, arcydzięgiel, lukrecja, melisa, rumianek, kminek czy ubiorek działają aktywnie i przede wszystkim naturalnie.

Zmień nawyki żywieniowe!

Absolutnie niewskazane są fastfoody, tłuste posiłki i jedzenie przed snem. Jeśli ktoś ma problemy niestrawnością, powinien spożywać regularne posiłki o unikać słodyczy. Dużo warzyw i owoców oraz żadnych używek – to powinno pomóc w jakimś stopniu z problemami gastrycznymi.