Wszystko, co musisz wiedzieć na temat chemii basenowej!

Utrzymanie odpowiedniego stanu wody to podstawa udanego relaksu w przydomowym basenie. Z pomocą przychodzi nam chemia basenowa, czyli środki przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji basenów. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Dlaczego czystość wody w basenie jest tak ważna?

Jesteś właścicielem przydomowego basenu? Niezależnie od tego, czy jest to duży wykopany basen czy też niewielki basen rozporowy, musisz pamiętać o utrzymaniu go w czystości. Systematyczne czyszczenie basenu jest niezwykle ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa osób, które z niego korzystają. Aby móc cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie, warto zainwestować w specjalne preparaty do basenów (tzw. chemię basenową).

Chemia basenowa – jakie preparaty mogą się przydać?

Aby codzienne korzystanie z basenu było bezpieczne i przyjemne, warto regularnie o niego dbać. Oto kilka preparatów, które mogą się nam przydać do utrzymania czystości wody w basenie:

  • Środki do utrzymania odpowiedniego pH wody – utrzymanie właściwego pH wody ułatwia dezynfekcję i poprawia komfort naszych codziennych kąpieli w basenie.
  • Preparaty do uzdatniania wody (dezynfekcji) – do dezynfekcji wody basenowej idealnie sprawdzają się przede wszystkim preparaty z chlorem, który ma działanie bakteriobójcze. Uzdatnianie wody można jednak przeprowadzić również za pomocą metody tlenowej. Stanowi ona dobrą alternatywę dla osób, które nie tolerują zapachu chloru. W takim przypadku świetnie sprawdzą się środki przeznaczone do tlenowej dezynfekcji wody.
  • Preparaty przeciw glonom – aby zabezpieczyć basen przed rozwojem glonów, warto stosować specjalne środki antyglonowe do basenów.
  • Środki do koagulacji (krystalizacji) wody – w przypadku basenów z filtrem piaskowym zaleca się korzystanie z preparatów o właściwościach koagulacyjnych.

Jak wybierać chemię basenową?

Stosowanie chemii basenowej jest bardzo ważne dla utrzymania basenu w odpowiedniej czystości. Na rynku dostępne są różne preparaty do pielęgnacji basenów, co sprawia, że wybór najlepszych środków nie jest łatwym zadaniem. Wybierając chemię basenową, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • Bezpieczeństwo – warto wybierać środki do basenu z atestami i certyfikatami, które świadczą o bezpieczeństwie kupowanych preparatów.
  • Rodzaj basenu – podczas wyboru środków chemicznych należy pamiętać o tym, aby były one dopasowane do typu posiadanego przez nas basenu.
  • Opinie – przez podjęciem decyzji o zakupie konkretnych środków do basenu, warto zapoznać się z opiniami innych klientów na ich temat. Sprawdzone i bezpieczne preparaty do pielęgnacji wody basenowej znajdziesz w sklepie Poolshop.pl – https://www.poolshop.pl/161-kratki-przelewowe.