Zarządzanie dokumentami nigdy nie było tak proste. Wybierz program do edycji PDF

Dokumentacja działań to podstawa każdej firmy. Codziennie przez przedsiębiorstwa przewijają się setki jak nie tysiące dokumentów w wersji papierowej i elektronicznej. Faktury, umowy, raporty —  w dobie powszechnej cyfryzacji biznesu to wszystko w końcu i tak trafia do formatu pdf. W zarządzaniu takimi dokumentami, a także przetwarzaniu ich, przydatne jest specjalistyczne oprogramowanie. Zobacz powody, dla których warto zainwestować w program do edycji PDF.

Edytuj dokumenty bez wysiłku dzięki oprogramowaniu do PDF

Oprogramowanie do edycji dokumentów już zeskanowanych i dostępnych w formie cyfrowej jest niezbędne w każdej firmie. Dzięki edycja PDF program, możliwe jest dodawanie komentarzy, poprawianie błędów (kluczowych danych, całych zdań) czy edycja metadanych. Ta ostatnia funkcja jest przydatna przy porządkowaniu dokumentów — umożliwia zmianę właściwości PDF, takich jak data czy autor pliku. Program PDF edycja daje także możliwość kopiowania tabel czy tekstu z dokumentu zarówno stworzonego cyfrowo, jak i zeskanowanego. Możliwe jest to dzięki zaawansowanej technologii — więcej przeczytasz na stronie finereader.pl.

Rozpoznawanie znaków — OCR ułatwi przetwarzanie dokumentów

Technologia OCR (Optical Character Recognition) jest nowoczesną technologią wykorzystywaną w programach do edycji PDF, która rozpoznaje elementy obrazu. Standardowo, skanując dokument do postaci PDF, nie da się edytować czy automatycznie przetwarzać go w systemie, bo nie rozpoznaje on czy dana treść jest tekstem, obrazem, linią lub innym elementem. Technologia OCR umożliwia skanowanie dokumentu i rozpoznanie takich elementów jak tabela, data czy numer faktury. Bardzo ważną funkcją dostępną dzięki OCR jest porównywanie dokumentów, też tych w innym formacie. Dzięki temu szybko da się wykryć różnice pomiędzy dwoma plikami.

Dokumenty bezpieczne i zgodne z RODO

Od maja 2018 roku i nowego rozporządzenia unijnego dotyczącego ochrony danych osobowych, firmy muszą dbać o zawartość dokumentów. Z racji tego, że coraz więcej z nich jest w formie cyfrowej, kluczowe jest zabezpieczenie ich i odpowiednia klasyfikacja. Program do edycji PDF umożliwia rozpoznawanie wrażliwych i poufnych danych, ich usuwanie, a także zabezpieczanie dokumentów przed edycją czy odczytywaniem części danych przez inne osoby. Oprogramowanie do edycji PDF to łatwiejsza archiwizacja i bezpieczeństwo informacji w plikach.